sobota, 3 czerwca, 2023
Banner Top

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez kawy, jednak plamy po niej mogą wyprowadzić z równowagi niemal każdego! Usuwanie takich zabrudzeń wcale nie należy do najłatwiejszych. Jak się skutecznie ich pozbyć? Podpowiadamy!

Niezawodna sól kuchenna

Często nie zdajemy sobie sprawy, że produkty, z których korzystamy na co dzień w kuchni możemy równie dobrze zastosować do usuwania plam bez konieczności sięgania po detergenty. Zabrudzone miejsce posypujemy dużą ilością soli kuchennej, delikatnie rozcieramy ją i pozostawiamy do lepszego wchłonięcia. Na koniec polewamy ją zimną wodą i pierzemy.

Ocet w walce z plamami

W przypadku dużych plam warto sięgnąć po ocet. W tym celu do litra zimnej wody dodajemy łyżeczkę octu. Tak przygotowany roztwór nakładamy na plamę i po upływie kilku minut osuszamy z wykorzystaniem ręcznika.

Mydło

Na delikatniejsze zabrudzenia możemy wykorzystać właściwości mydła. Ważne jest jednak, aby zrobić to jak najszybciej, aby kawa się jeszcze nie wchłonęła. Materiał polewamy ciepłą wodą i następnie w miejscu zabrudzenia wcieramy delikatnie mydło. Tak namoczoną tkaninę pozostawiamy na jakiś czas, a następnie pierzemy.

Soda oczyszczona

Zamiast soli kuchennej możemy sięgnąć również po sodę oczyszczoną. Łyżeczkę sody nakładamy na plamę, a następnie delikatnie wcieramy ją materiał aż do momentu usunięcia zabrudzenia.

Better Homes and Gardens – How to Remove Coffee Stains


Tagi: , ,
Absolwentka dziennikarstwa oraz animacji kultury. Od wielu lat zajmuje się zawodowo tworzeniem contentu głownie z zakresu stylu życia. Prywatnie czas wolny wypełniają jej muzyka, taniec oraz udział w wydarzeniach kulturalnych.

Powiązanie artykuły

Brak artykułów

0 Komentarze

Zostaw komentarz