Jaką pralkę automatyczną wybrać?

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jaką pralkę automatyczną wybrać? Na co warto zwracać uwagę, kupując urządzenia tego rodzaju? Której marki pralka będzie najlepsza? Jeśli szukasz wydajnej i skutecznej pralki, zapraszamy do lektury!

  1. Jak wybrać odpowiednie pralki automatyczne?
  2. Jaka maksymalna prędkość wirowania jest najlepsza?
  3. Pralki ładowane od przodu czy od góry?
  4. Silnik inwerterowy czy indukcyjny?

Pralka to urządzenie, które każdy z nas ma w swoim domu. Jeśli zależy Ci na tym, aby wybrać najbardziej wydajną, jednocześnie ekonomiczną i bezproblemową pralkę, koniecznie określ swoje wymagania. Dzięki temu będziesz wiedział, które urządzenia spełnią Twoje oczekiwania. Na co należy zwracać uwagę, kupując pralkę? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule.

Jak wybrać odpowiednie pralki automatyczne?

Warto zwrócić uwagę na pralki nowoczesne, wyposażone w innowacyjne funkcje. Mowa tu oczywiście o przeróżnych trybach prania, dzięki którym możemy wyprać poszczególne ciuchy w odpowiednich warunkach, co zapewnia, że nie będą się tak szybko niszczyć. Dla wielu klientów ważna jest także możliwość skrócenia czasu prania, zdalne sterowanie smartfonem oraz automatyka wagowa. Ponadto zainteresowani chętniej sięgają po rozwiązania, które wyróżnia nowa klasa energetyczna oraz małe zużycie energii.

Najlepsze pralki automatyczne to takie, które spełniają nasze oczekiwania i wymagania. W pierwszej kolejności określ, jaką dysponujesz przestrzenią. Na rynku znajdziesz standardowe rozwiązania, modele slim lub super slim oraz ładowane od góry. Standardowe pralki są najbardziej pojemne w porównaniu z resztą opcji. Ale też nie każdy może pozwolić sobie na tak duże urządzenia, ponieważ ogranicza go mały metraż łazienki.

Następnym czynnikiem, na który należy zwrócić szczególną uwagę, jest pojemność pralki. Duże urządzenia mieszczą od 10 do nawet 13 kg ubrań, duże od 8 do 9 kg, średnie od 6 do 7 kg, a małe – od 4 do 5 kg. Te pierwsze pralki poleca się rodzinom, w których członków jest więcej niż 5. Duże sprawdzą się w domu, w którym mieszkają cztery osoby. Średnie najczęściej wybierają pary, a małe – single lub studenci.

Jeśli szukasz szerokiej oferty pralek, zapraszamy na https://www.neonet.pl/duze-agd/pralki.html – gwarantujemy, że w sklepie znajdziesz optymalną pralkę dla siebie!

Jaka maksymalna prędkość wirowania jest najlepsza?

Wybierając pralkę, często zwraca się oczywiście uwagę na maksymalną prędkość wirowania. Wartość tę podaje się w obrotach na minutę. Zakres prędkości wirowania w tradycyjnych pralkach wynosi od 700 obrotów na minutę do nawet 1600 obrotów na minutę. Większe prędkości docenią ci, którzy często robią pranie. Pamiętaj jednak, że większe obroty mogą mieć niekorzystny wpływ na jakość naszych ciuchów. Dlatego w takiej sytuacji poleca się typowe pralko-suszarki.

Pralki ładowane od przodu czy od góry?

Zastanawiasz się, jaka pralka będzie najlepsza? Wybierasz między modelem, w którym pranie ładuje się od przodu oraz rozwiązaniem ładowanym od góry? Wszystko zależy oczywiście od Twoich potrzeb i preferencji. Z reguły pralki ładowane od przodu – czyli od frontu – są szersze i tym samym zajmują nieco więcej przestrzeni. Często jednak są jednocześnie niższe, więc bez problemu przestrzeń nad urządzeniem możemy wykorzystać, montując tam na przykład półki.

Pralka ładowana od frontu pozwala także na bezproblemowe kontrolowanie prania ze względu na szklane drzwiczki. Dzięki temu piorąc białe ubrania, jeśli dostrzeżemy, że zmieniają one kolor, możemy szybko zareagować, zatrzymując cały proces. Ponadto w pralkach ładowanych od przodu mamy lepszy dostęp do pracujących w niej elementów. Zatem sama naprawa jest łatwiejsza, niż w przypadku urządzeń, w których ubrania ładujemy od góry.

Do zalet pralek ładowanych od góry zalicza się natomiast praktyczność i zajmowanie mniej miejsca. To doskonała opcja dla osób, które dysponują łazienką o małym metrażu. Ponadto do wkładania oraz wyciągania prania nie musimy się ani schylać, ani kucać, co dla niektórych może być oczywiście zaletą. Wadą pralek ładowanych od góry jest natomiast to, że urządzenia te wymagają odpowiedniej przestrzeni nad urządzeniem. Jeśli chciałeś wykorzystać ścianę na przybicie półek na kosmetyki czy detergenty, jest duża szansa, że pralka ładowana od góry Ci to uniemożliwi.

Do wad pralek ładowanych od góry zalicza się także trudność w przypadku naprawy. Jest to spowodowane jej mniejszym gabarytem w porównaniu do rozwiązań ładowanych od frontu. Ponadto nie każda marka zajmuje się produkcją urządzeń tego rodzaju. Zatem klient nie ma zbyt dużego wyboru w kwestii producenta. Pralka ładowana od góry nie ma też szyby, przez co nie możemy kontrolować cyklu prania. Dodatkowo urządzeń takich nie da się zabudować. Równie ważną wadą, która często przechyla szalę na rzecz pralek ładowanych od frontu jest mniejsza ilość programów piorących.

Jeśli masz niewielką łazienkę, ale zależy Ci na pralce ładowanej od frontu, możesz umieścić ją w kuchni! Ładowane od przodu urządzenia można bez problemu wkomponować i zabudować z resztą kuchennych mebli.

Silnik inwerterowy czy indukcyjny?

W pralkach stosuje się silniki komutatorowe, indukcyjne oraz inwerterowe. Coraz większą popularnością cieszy się to ostatnie rozwiązanie, ponieważ nie tylko zasila się go prądem zmiennym, ale i gwarantuje cichą pracę oraz jednocześnie wysokie obrotowy. Silnik komutatorowy z tych wszystkich trzech pracuje najgłośniej. Indukcyjne – inaczej bezszczotkowe – jako jednofazowe rozwiązanie są dużo cichsze, ale zapewniają dużo mniejsze obroty w porównaniu ze wspomnianym silnikiem inwerterowym.

Ze względu na wykonanie oraz cichą pracę specjaliści polecają silnik inwerterowy. Silnik inveter ma jedną, ważną zaletę – ze względu na charakter swojej pracy, okazuje się, że jest bardziej odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo silniki te gwarantują oszczędność prądu i – co za tym idzie – również oszczędność finansową. Jeśli interesują Cię pralki z silnikiem inwerterowym, koniecznie sprawdź modele o klasie energetycznej A+++. Urządzenia tego rodzaju to gwarancja niższych rachunków za prąd! Jak widać, wybór pralki wcale nie musi być skomplikowany, a oprócz takich parametrów jak zużycie wody, wyświetlacz elektroniczny czy to, ile czasu trwa pranie wstępne, warto również zwrócić uwagę na kilka innych rzeczy. Dzięki temu nowa pralka automatyczna posłuży przez wiele lat, zwłaszcza że dobra pralka wolnostojąca zapewni dostęp do każdego potrzebnego trybu prania i sprawi, że pranie ręczne nie będzie potrzebne, bo o wszystko zadbają pralki wirnikowe.

Fot.: materiały klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*