Profilaktyka chorób stóp

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rozsądny człowiek dba o swoje zdrowie, a profilaktyka jest niezwykle ważna. Idealnie, gdyby człowiek podchodził odpowiedzialnie do kwestii związanych ze swoim zdrowiem.

Kiedy udać do podologa? 

Wiele osób dba o swoje dłonie, ponieważ mówi się, że dłonie to wizytówka człowieka. Już nie tylko kobiety dbają o ten aspekt swojego wyglądu, lecz coraz częściej mężczyźni kupują krem do rąk. 

O stopach raczej się zapomina, przecież nie widać ich wiosną, jesienią, zimą. Są ukryte pod obuwiem. Tymczasem wiele osób powinno udać się na konsultację do podologa, aby skontrolować stan swoich stóp i być może rozpocząć leczenie. Stopom można zaszkodzić na wiele sposobów, nie tylko poprzez noszenie nieodpowiedniego obuwia. Najczęściej ten błąd popełniają kobiety, chodząc wiele godzin w ciągu dnia na szpilkach. 

Tymczasem warto dać odpocząć swoim nogom i zdecydować się na buty na płaskim obcasie. Czasami oczywiście jest to niemożliwe na przykład ze względów zawodowych. Jeśli jednak pojawia się taka możliwość, trzeba odrzucić obcasy i założyć buty płaskie. 

O swoje stopy można zadbać w zaciszu własnego domu, warto jednak od czasu do czasu zrobić dla siebie coś więcej niż wmasować w stopy krem. 

Wizyta u podologa może być świetną rozrywką, a przy okazji można sporo się dowiedzieć o zdrowiu stóp. Więcej informacji znajdziesz na https://wroclaw-podolog.pl/ 

Leczenie modzeli w gabinecie podologicznym

Modzele Wrocław można leczyć i to skutecznie. Warto wiedzieć, że do podologa można pójść profilaktycznie, na konsultację, nawet jeśli nic złego się nie dzieje, a jedynie pacjent odczuwa zaniepokojenie jakąś sprawą związaną ze swoimi stopami. Można także poradzić się co do tego, jakie buty będą najbardziej odpowiednie w konkretnym przypadku.

Nieustanne podwyższanie kwalifikacji

Co warto sprawdzić przed udaniem się do gabinetu podologicznego?

Trzeba sprawdzić:

  • czy działa on legalnie, to znaczy czy firma jest zarejestrowana;
  • trzeba przeczytać opinie innych pacjentów;
  • warto sprawdzić, ile kosztuje wizyta i jakie elementy zawiera cena, czy cena jest ostateczna;
  • czy podolog ma odpowiednie wykształcenie, certyfikaty, czy nieustannie podwyższa swoje kwalifikacje na kursach? W medycynie co chwilę pojawiają się różne nowości, nowe metody leczenia. Dotyczy to również kosmetologii, podologii. Warto, aby specjalista był na bieżąco. Wtedy bez obaw można oddać mu swoje stopy pod opiekę. Zwykle pacjent udaje się do gabinetu, kiedy już pojawia się poważny problem. 

Higiena pracy podologa

Co zrobić, by wzbudzić zaufanie u swojego pacjenta? Podolog postępuje rozsądnie i odpowiedzialnie wtedy, kiedy zachowuje najwyższe standardy higieny w swojej pracy. Praca podologa jest pracą z ludzkim ciałem. Niektórzy ludzie obawiają się takiej wizyty, wstydzą się, nie chcą pokazać swoich stóp zmienionych chorobowo.

Bardzo ważne jest, aby specjalista wykazał się empatią wobec swojego pacjenta. Wtedy zdobędzie ich zaufanie i nakłoni do pokazania tego, co jest ich kompleksem i czego bardzo się wstydzą. Dzięki temu pacjenci będą mogli zbudować dobrą relację ze swoim specjalistą. Dobra relacja i zaufanie to podstawa długotrwałej współpracy. 

W gabinecie podologicznym warto sprawdzić, czy zachowane są najwyższe standardy higieny. Tylko wtedy wizyta będzie w pełni bezpieczna dla pacjenta. Tak samo o standardy higieny trzeba zadbać na przykład u manikiurzystki oraz kosmetyczki, a także wizażystki. 

Wszystkie narzędzia, które mają kontakt ze skórą, muszą być nie tylko zdezynfekowane, ale też wysterylizowane, ponieważ tylko wtedy pacjent nie będzie narażony na poważne choroby. Żaden renomowany podolog nie pozwoli sobie, aby w jego gabinecie pacjent był narażony na przykład na zakażenie wirusem HIV.

Fot. wangyanwei/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*