czwartek, 28 września, 2023
Banner Top

Jak pielęgnować relacje rodzinne? Co zrobić, aby komunikacja między członkami rodziny była lepsza? Oto książki, których nie może zabraknąć w twojej rodzinnej biblioteczce!

Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny, Małgorzata Musiał

To książka, która pokazuje, jak budować pozytywne relacje ze swoim dzieckiem. Znajdziesz w niej także odpowiedzi na pytania dotyczące efektywnej współpracy rodziców i ich pociechy. Dzięki niej łatwiej ci będzie rozpoznawać emocje twojego dziecka. Wiele miejsca autorka poświęca również wyznaczaniu granic w wychowaniu oraz rozwiązywaniu konfliktów między rodzeństwem.

Jak zrozumieć się w rodzinie, Monika Szczepanik

Jeżeli komunikacja w twojej rodzinie pozostawia wiele do życzenia – ta książka jest dla ciebie. Autorka ukazuje, jak sposób komunikacji wpływa na relacje rodzinne oraz rozwój dzieci.  Wskazuje, jak nauczyć się mówić jasno o swoich odczuciach oraz potrzebach i łatwiej rozpoznawać je u innych, aby uniknąć niepotrzebnych kłótni i nieporozumień.

NATULI dzieci są ważne – Jak zrozumieć się w rodzinie?

Przewodnik po relacjach rodzinnych, Gary Chapman

Ta książka popularnego amerykańskiego pisarza ukazuje błędy najczęściej popełniane przez małżeństwa. Zawiera liczne wskazówki dotyczące tego, jak osiągnąć jedność i porozumienie związku, aby wspólne życie przynosiło satysfakcję i zadowolenie. To propozycja dla osób, których związek jest daleki od ich oczekiwań i pragną zmiany na lepsze.

 7 nawyków szczęśliwej rodziny, Stephen Covey

Stephen Covey w swojej książce pokazuje, że pełnia rodzinnego szczęścia i harmonia są w zasięgu każdego z nas. Wystarczy tylko wprowadzić do swojego życia 7 nawyków, które pomogą stworzyć kochającą się i wspierającą rodzinę.

Tagi: , , ,
Absolwentka dziennikarstwa oraz animacji kultury. Od wielu lat zajmuje się zawodowo tworzeniem contentu głownie z zakresu stylu życia. Prywatnie czas wolny wypełniają jej muzyka, taniec oraz udział w wydarzeniach kulturalnych.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze
Zostaw komentarz