sobota, 3 czerwca, 2023
Banner Top

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli jesteś osobą, która doskonale wie czym są bletki, to w tym artykule nie znajdziesz nic odkrywczego. Został on przygotowany z myślą o osobach początkujących, które dopiero raczkują w temacie palenia, suszu, bonga itp. 

Czym są bletki? 

Miłośnikom palenia oczywiście nie trzeba przedstawiać czym są bletki. Jednak jeśli dopiero zaczynasz, to mogą Ci zatem mylić dwa pojęcia – bletki i bibułki. Jednak to jest dokładnie to samo. To są kawałki cienkiego papieru celulozowego, z których pomocą osoby palące same mogą przygotować je w domu, bez konieczności zakupu skręcony już jointów. Bletki są bardzo cienkie, jednak ciężko jest je rozerwać. Występują w kilku rodzajach, jednak ich głównym zadaniem jest trzymanie suszu oraz utrzymanie jego równomiernego spalania. 

Bletki i ich rodzaje

Na rynku znajduje się wiele rodzajów bletek, tak, aby było z czego wybierać. Niektóre można kupić na arkusze, inne na metry, są większe i mniejsze. Tak naprawdę to od Ciebie zależy jaki rodzaj bletki potrzebujesz. Na początku wyróżniamy bletki, które różnią się od siebie rodzajem materiału. Są to bletki konopne, wybielane, przeźroczyczne, klasycznie niewybielane czy ryżowe. 

Czy ważny jest kształt bletki?

To zależy od tego ile planujesz umieścić w niej suszu. Bletki w kształcie walca to są bletki specjalnie zaprojektowane do mniejszej ilości suszu, na spróbowanie. Są dość stanie i nadają się nawet dla osób początkujących. Jednak jeśli jesteś już doświadczony i chcesz umieścić w bletce większą ilość suszu, to sięgnij po bletki w kształcie rożka. Mają one grubszą końcówkę, ale węższy ustnik. Dzięki temu wypalają większą ilość suszu, jednak jest to nadal w sposób równomierny. 

Na rynku jakiś czas temu pojawiły się również bletki, które są smakowe. Można znaleźć przeróżne walory smakowe – kwaśne bletki, orzeźwiające w stylu mięty, owocowe czy słodkie jak guma balonowa. Bletki są dość tanie, więc polecamy spróbować różnych smaków jak np. malinowe czy arbuzowe. Są one wykonane z papieru konopnego o mega soczystym smaku. 

Kto może kupić bletki w sklepie?

Bletki same w sobie nie stanowią zagrożenia, ponieważ nie jest to nic innego jak kawałek papieru i to w dodatku cienkiego. Ich zawartość już często jest bardziej kontrowersyjna. Najlepiej jednak jeśli za kupno bletek będą się brać osoby dorosłe, powyżej 18 roku życia. 

Jeśli chcemy spróbować różnych smaków czy materiałów, z których zostały wykonane bletki, to ich niska cena zachęca nas do prób. W naszym sklepie oferujemy dobre jakościowo produkty, które nie jest drogie.

Fot. Jeff W/unsplash.com

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

0 Komentarze

Zostaw komentarz