środa, 27 września, 2023
Banner Top

Instagram Youth – tak ma się nazywać nowa platforma społecznościowa dla dzieci poniżej 13 lat.

Facebook rozpoczął prace nad projektem, który, jak zapowiada – ma stanowić nowe doświadczenie stworzone z myślą o tej grupie użytkowników. Nad dostępem dzieci do platformy mieliby czuwać rodzice oraz opiekunowie, którzy będą mogli nią zarządzać. Facebook jednocześnie podkreśla, że będzie pracował nad nowymi funkcjonalnościami, które mają zapewnić bezpieczeństwo młodszym użytkownikom korzystającym z platformy.

Fot. Katerina Holmes/Pexels

Kontrowersje wokół projektu

Plany Facebooka dotyczące nowej aplikacji od początku wzbudzały kontrowersje i sprzeciw licznych środowisk. Swoje zaniepokojenie wyraziło m.in. 44 prokuratorów generalnych, którzy w liście do giganta społecznościowego apelowali o zaprzestanie prac nad nową platformą. Ich zdaniem może mieć ona negatywny wpływ na dzieci, nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale również kondycji psychicznej najmłodszych.

Zdjęcie główne: Julia m. Cameron/Pexels

Tagi: , ,
Absolwentka dziennikarstwa oraz animacji kultury. Od wielu lat zajmuje się zawodowo tworzeniem contentu głownie z zakresu stylu życia. Prywatnie czas wolny wypełniają jej muzyka, taniec oraz udział w wydarzeniach kulturalnych.

Powiązanie artykuły

Brak artykułów

0 Komentarze
Zostaw komentarz