Kino samochodowe wraca do łask!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Miesiące kwarantanny zrodziły szczególny sentyment do różnych form rozrywki. Do łask wróciło kino samochodowe, które jeszcze nie tak dawno uważano za relikt przeszłości. Skierowane jest do zagorzałych fanów filmów. Zapewnia niesamowite wrażenia przy zmniejszonym ryzyku interakcji. 

Na wszelki wypadek weź ze sobą maseczkę

Siedząc we własnym aucie, możesz oglądać film na dużym ekranie. Kino samochodowe wykorzystuje częstotliwość radiową lub zewnętrzny głośnik do rozprzestrzeniania dźwięku. Pozwala cieszyć się magią filmu, nie łamiąc przy tym obowiązujących wytycznych dotyczących dystansu społecznego. 

Większość kin dla zmotoryzowanych wymaga zaparkowania pojazdów w odpowiedniej odległości, ale na wszelki wypadek zabierz ze sobą maseczkę i środek dezynfekcyjny do rąk. Przydadzą Ci się, jeśli zechcesz pójść do toalety. 

Spakuj przekąski i pojemniki na śmieci

Jeżeli chcesz uniknąć bezpośredniego kontaktu z nieznajomymi, spakuj do plecaka przekąski, napój i pojemniki na śmieci. Unikniesz wtedy wielu potencjalnych zarazków.

Spróbuj ograniczyć wycieczki do toalety

Wiemy, że to trudne, zwłaszcza jeśli wybrałeś się na długi film. W miarę możliwości postaraj się jednak nie wychodzić z samochodu. Jeśli już musisz skorzystać z toalety, dokładnie umyj ręce. 

Zagraj z dziećmi

Rodzinne kino samochodowe zachęca do większej socjalizacji. Przed rozpoczęciem filmu dzieci zazwyczaj biegają lub bawią się na placu. Skoro jednak taka aktywność jest niedostępna ze względu na dystans społeczny, zaplanuj alternatywne zajęcia. Zabierz ze sobą gry planszowe lub karty. Dzięki temu Twoje pociechy nie będą się nudzić. 

Baw się dobrze!

Równie ważne, jak utrzymanie odpowiedniego dystansu społecznego i warunków sanitarnych podczas pandemii, jest pozytywne nastawienie do życia. Z psychologicznego punktu widzenia izolacja w domu stanowi źródło niepokoju i przygnębienia. Poszukaj więc czegoś, co złagodzi lęk i poprawi samopoczucie.

Jakie filmy można obejrzeć w kinie samochodowym?

Kina samochodowe proponują wiele ciekawych tytułów. Jednym z nich jest “O północy w Paryżu” z 2011 roku. Co prawda nie może pochwalić się głębią klasycznych filmów, ale i tak jest wystarczająco zabawny i czarujący, by zadowolić fanów Woody’ego Allena. Gil Pender (Owen Wilson) jest scenarzystą i początkującym pisarzem. Na wakacjach w Paryżu ze swoją narzeczoną (Rachel McAdams) wybiera się na samotne zwiedzanie miasta. Podczas jednej z takich nocnych wycieczek Gil spotyka dziwnych, ale przyjaźnie nastawionych ludzi, które zabierają go w wyjątkową podróż do przeszłości. W tę magiczną noc spotka się z niektórymi ikonami sztuki, literatury epoki jazzu.

Kolejnym ciekawym filmem jest „John Wick”. Legendarny zabójca John Wick (Keanu Reeves) przeszedł na emeryturę po poślubieniu miłości swojego życia. Jej nagła śmierć pozostawia Johna w głębokiej żałobie. Kiedy sadystyczny gangster Iosef Tarasov (Alfie Allen) i jego bandyci kradną cenny samochód Wicka i zabijają szczeniaka, który był ostatnim prezentem od jego żony, główny bohater staje się bezlitosną maszyną do zabijania i szuka zemsty. W międzyczasie ojciec Iosefa – były przyjaciel Johna – proponuje ogromną nagrodę za jego głowę.

A może „La La Land”? Aspirująca aktorka Mia (Emma Stone) między przesłuchaniami serwuje kawę gwiazdom filmowym, a Sebastian (Ryan Gosling), oddany muzyk jazzowy, gra na fortepianie w obskurnych barach. Z biegiem czasu bohaterowie zaczynają osiągać sukcesy. Stają wtedy przed decyzjami, które nadwątlają ich relacje. Wspomniany film łączy w sobie kilka gatunków: dramat, komedię, romans i musical.

Jeżeli lubisz thrillery, z pewnością spodoba Ci się film: “Na Noże”. Hołd złożony przez Riana Johnsona Agacie Christie wywołuje śmiech i dreszczyk emocji. Proponuje też ciekawe zwroty akcji. Kiedy słynny pisarz kryminalny Harlan Thrombey (Christopher Plummer) zostaje znaleziony martwy w swojej posiadłości tuż po swoich 85. urodzinach, dociekliwy i błyskotliwy detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig) zostaje w tajemniczy sposób wciągnięty do zbadania sprawy. Od dysfunkcyjnej rodziny Harlana po jego oddany personel, Blanc przeszukuje całą sieć misternych powiązań, by odkryć prawdę o przedwczesnej śmierci pisarza.

Fot. Tim Mossholder/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*