sobota, 3 czerwca, 2023
Banner Top

Podczas koncertu w formule on-line toruńscy muzycy zagrają muzykę z baletu „Dziadek do orzechów”.

W najbliższy piątek 25 grudnia, czyli w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia artyści z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zagrają wirtualny koncert muzyki Piotra Czajkowskiego z legendarnego baletu „Dziadek do orzechów”. Orkiestrze będzie przewodził znany litewski dyrygent Dainius Pavilionis. Transmisja z wydarzenia będzie ogólnodostępna na platformie YouTube i rozpocznie się o godzinie 17.00.

Wirtualna działalność Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

Od czasu rozpoczęcia pandemii orkiestra przeniosła swoją działalność do internetu. Ten rok jest dla muzyki symfonicznej wyjątkowy, ponieważ przypada w nim 250. rocznica urodzin Ludwiga Van Beethovena. Z tej okazji toruńska orkiestra zainicjowała projekt Viva Beethoveen!, w ramach którego organizowała szereg koncertów muzyki mistrza. Archiwum jest regularnie powiększone, a wszystkie nagrania można bezpłatnie obejrzeć na kanale orkiestry na platformie YouTube.

Fot. Ylanite Koppens/Pexels

Tagi: , ,
Dziennikarstwo stało się jej pasją jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Obecnie absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa sportowego realizuje się w copywritingu. Prywatnie miłośniczka siatkówki i polskiej literatury współczesnej.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz