czwartek, 8 grudnia, 2022
Banner Top

Jeśli chrzest Twojego dziecka przypada na okres zimowy, wybór odpowiedniego zestawu ubrań dla malucha jest sprawą priorytetową. Jak ubrać dziecko, aby czuło się komfortowo zarówno na ulicy, jak i we wnętrzu kościoła, który przeważnie jest miejscem zimnym, a potem na przyjęciu dla rodziny? Oto kilka cennych wskazówek!

Strój na chrzest – na co zwrócić uwagę?

Oczekiwania rodziców wobec odświętnego stroju dziecka mogą się różnić, ale co do jednego wszyscy będą zgodni – dziecku musi być ciepło. Z drugiej strony, nie należy doprowadzić do przegrzania maluszka. Stąd każdy zestaw ubranek, na który się zdecydujesz, musi być adekwatny do zmiennej temperatury – tej panującej na ulicy, w kościele i w pomieszczeniu, gdzie urządzane będzie przyjęcie. Najlepiej będzie więc ubrać dziecko „na cebulkę”.

Przy wyborze ubranek na chrzest nie mniej istotna może być kwestia kosztów z nimi związanych. Niektórzy rodzice nie będą mieć z tym problemów, inni mogą nie mieć pieniędzy na zakup specjalnego stroju na jedną okazję. Ci, którzy się wahają, być może będę musieli zasięgnąć rady innych rodziców bądź stylistów dziecięcych.

Strój na chrzest – jaki?

Teraz pytanie, gdzie szukać inspiracji przy wyborze zestawu ubranek? Najszybciej i najprościej znajdziesz wszystko w Internecie.

1) Mały modniś. Albo mała modnisia. Innymi słowy kopia mamy lub taty w pomniejszeniu. Chodzi nam tu o maluszka ubranego „po dorosłemu”. Po prostu wyobraź sobie eleganckich dorosłych, którzy ubiorą dziecko na swoje podobieństwo. Jedyną różnicą będzie rozmiar odzieży i materiał, z którego jest uszyta. 

Mówiąc o „dorosłych” ubrankach mamy na myśli: koszule z kołnierzykiem, spodnie z kantem, kamizelkę, sweter, szelki, krawat, muszkę, sukienkę, rajstopy, pantofle, pulower, palto czy mufkę. Zaletą takiego zestawu jest to, że można nie zwracać uwagi na jego kolor. Sam fason i różne dodatki nadadzą mu odświętny charakter. Minusem jest to, że maluszek szybko z niego wyrośnie. Może się okazać, że chrzest będzie jedyną okazją, na którą dziecko założy ten zestaw.

2) Na biało. Białe ubranka na chrzest zimą to stylowe i najczęściej wybierane rozwiązanie odzieżowe. Tutaj zasadniczo uwzględnia się tylko kolor. Wystarczy kupić ciepły biały kardigan, spodnie, sukienkę i inne dodatki. Możesz za to zrezygnować z białej kurteczki czy płaszcza, a zamiast tego zawinąć dziecko w kołderkę w białym kolorze.

3) Maluch w stroju codziennym. To najprostszy wariant, który z pewnością spodoba się wszystkim rodzicom, których możliwości finansowe nie pozwalają na zakup odświętnych ubranek dla dziecka. Maluch naprawdę może wyglądać schludnie i pięknie w codziennych ubrankach. Zaletą tego rozwiązania jest to, że zakup nowego sweterka czy nowych spodenek nie będzie jednorazowym wydatkiem. Zawsze możesz podkreślić podniosłość chwili odpowiednimi dodatkami – chustką czy krawatem.

Wygoda dziecka przede wszystkim 

Zaspokojenie potrzeb dziecka i komfortowe ubranka to najlepszy dowód na to, że dokonany został słuszny wybór. Chrzest jest jedną z najbardziej doniosłych chwil w życiu dziecka, ale nie możesz zapominać, że nie tylko dorośli to rozumieją. Chrzest zimą wpłynie na to, że dziecko będzie częściej to ubierane, to rozbierane w zależności od miejsca i panującej w nim temperatury. Na uroczystości – a potem na przyjęciu – będzie też obecna znaczna liczba osób, co może stwarzać dodatkowe napięcie. Wszystkie wymienione czynniki mogą wpłynąć na nastrój dziecka, dlatego trzeba wybrać ubranka, w których poczuje się komfortowo!

Zdj. główne: Josh Applegate/unsplash.com

Tagi: , ,
Justyna Jarmułowicz
Tłumaczka języka rosyjskiego i francuskiego, nieprzerwanie rozwijająca swoje umiejętności językowe i translatorskie. Niespokojny duch, który nie może usiedzieć na miejscu. Chętnie dzieli się doświadczeniem życia w Moskwie i Paryżu. Poza przekładem i pisaniem tekstów, zgłębia tematy psychologiczne, eksperymentuje z różnymi technikami poszerzania świadomości i usiłuje znaleźć złoty środek na drodze samorozwoju.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Reklama