piątek, 24 marca, 2023
Banner Top

Artykuł sponsorowany

Połóg jest czasem wielkich i bardzo mieszanych emocji. Jest to jednocześnie piękny i bardzo trudny okres, którego wiele kobiet nie wspomina zbyt dobrze. Z jednej strony w końcu możesz poznać swoje maleństwo, na które czekałaś przez dziewięć miesięcy, w drugiej, ból po porodzie jest trudny do zniesienia, a karmienie piersią wyklucza branie środków przeciwbólowych. Jak żyć? Podpowiadamy, jak sprawić, by ten szczególny czas był tak wspaniały, jak tylko się da. 

Zadbaj o swój komfort i higienę

Czas połogu wiąże się niestety z dużym dyskomfortem. Poród, nieważne czy naturalny, czy przez cesarskie cięcie, jest dla organizmu niezwykle wyczerpujący. Dlatego daj sobie czas na regenerację. Proces gojenia na pewno przyspieszy odpowiednia higiena, dlatego absolutnie nie stosuj środków innych, niż zalecił Twój lekarz lub położna. Nie rób sobie ziołowych płukanek lub nasiadówek na własną rękę, stosuj się ściśle do instrukcji, jakie dostałaś w szpitalu. Jedną rzeczą, której nie dostaniesz w szpitalu, a bardzo przyda Ci się do podmywania w połogu, jest plastikowa butelka z dziubkiem. Dzięki niej delikatnym strumieniem, bez bolesnego pocierania ręką możesz przemyć miejsca, które tego potrzebują. 

Przez kilka dni po porodzie może też występować krwawienie. Jeśli chcesz oszczędzić sobie niezręcznej sytuacji przy gościach lub po prostu nie chcesz zniszczyć swojej ulubionej pościeli, zaopatrz się w podkłady higieniczne lub pieluchomajtki, które kupisz na https://pharmamed24.pl/pl/c/Pieluchomajtki-dla-doroslych/16

Fot. Seventyfour/Adobe Stock

Zdrowe odżywianie to podstawa

Jedzenie to podstawowa potrzeba życiowa każdego człowieka, również Twojego dziecka. Twoje maleństwo je to, co jesz Ty, ponieważ mleko wytwarzane jest z krwi, do której przenikają wartości odżywcze z posiłków, które jesz w ciągu dnia. W czasie połogu odpowiednie odżywianie wspomaga także proces gojenia ran i regeneracji organizmu. Zdrowa żywność pozwala Ci szybciej wracać do siebie po porodzie, a dziecku zdrowo i szybko przybierać na wadze. Wybieraj warzywa i owoce z upraw ekologicznych, unikaj mięsa z dyskontów spożywczych, ponieważ jest ono pełne niezdrowych antybiotyków, hormonów i innych substancji, których używa się do przyspieszania wzrostu zwierząt hodowlanych. Wybieraj raczej mięso, nabiał oraz jajka od lokalnych gospodarzy, którzy na małą skalę produkują zdrową żywność. Wtedy będzie to bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla malucha. 

Możesz również zacząć przyjmować suplementy diety, które znajdziesz na https://andromeda-sklep.pl/aminokwasy-egzogenne. Upewnij się jednak, że są one bezpieczne dla kobiet karmiących piersią. Niektóre z substancji zawartych w suplementach diety mogą być szkodliwe dla dziecka. Dlatego nie zaczynaj suplementacji na własną rękę, zawsze konsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji. 

Korzystaj z czasu z maleństwem

Pamiętaj, że Twoje dziecko już nigdy nie będzie tak malutkie, jak w pierwszych tygodniach po urodzeniu. To okres bardzo szybkiego wzrostu, dziecko przybiera na wadze i dosłownie rośnie w oczach. W czasie połogu zarówno Ty, jak i dziecko, potrzebujecie bardzo dużo bliskości, przytulania i interakcji, ponieważ w tym okresie tworzą się pierwsze relacje między dzieckiem i matką. Połóg to najbardziej wyjątkowy, choć bardzo słodko-gorzki okres w życiu. Jakikolwiek by nie był dla Ciebie, trzeba przyznać, że jest to niepowtarzalny czas. Wykorzystaj go w pełni i stwórz dla siebie wspaniałe wspomnienia z okresu połogu.

Zdjęcie główne: Alena Ozerova/Adobe Stock

Tagi: ,
Aleksandra Nowak
Mimo że jest początku drogi związanej z copywritingiem, stale podnosi swoje umiejętności w tym zakresie. Lubi pisać kreatywnie na każdy temat. Poza pracą uwielbia odpoczywać na Mazurach.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Reklama