piątek, 24 marca, 2023
Banner Top

Zaręczyny są pierwszym krokiem do wyznania nie tylko miłości, ale i swojej odpowiedzialności co do podjętych decyzji oraz początkiem snucia wspólnych planów. Warto by ta chwila była szczególna dla obojga partnerów.

Zaręczyny to szczególny moment, ponieważ wiele osób właśnie po nich zaczyna nieco poważniej myśleć o wspólnym życiu. Ślub dla par to rozpoczęcie wspólnego jutra, wraz z jego troskami i radościami. Wiąże się to również ze wspólnym prowadzeniem gospodarstwa domowego. 

Gdzie powinny odbyć się zaręczyny?

Wiele filmów romantycznych przedstawia zaręczyny, które rozpoczynają się romantyczną kolacją. Towarzyszy im blask świec, a także muzyka na żywo oraz bukiet kwiatów. Taki tradycyjny sposób oświadczyn jest uroczy, ale nie musi być powielany. Warto by zaręczyny odbywały się w miejscu ważnym dla danej pary. Może być to park czy może konkretny szlak turystyczny albo skwer, na którym padło wyznanie miłości. Wybranie takiego miejsca jest często kluczowe, ponieważ wtedy nasza partnerka czuje się doceniona. 

Kobiety lubią wiedzieć, że ich ukochany pamięta ważne chwile i miejsca, które są związane tylko z ich historią. Taka pamięć jest ważniejsza od oprawy oświadczyn, ponieważ pokazuje, że partnerowi zależy na związku, oraz że te wszystkie chwile były dla niego istotne. Wiele osób również decyduje się na oświadczyny w domu, ponieważ w takich warunkach atmosfera jest dość intymna i wyznanie naszych intencji przychodzi nieco łatwiej. Nie musimy kurczowo trzymać się schematów, ponieważ partnerzy najlepiej znają swoje partnerki i wiedzą, jakie oświadczyny będą odpowiednie. Możliwe i ciekawe jest wykonanie tego ważnego kroku w momencie, kiedy para razem próbuje czegoś nowego. Oświadczyny przy wspólnym, pierwszym skoku na bungee, czy lotem samolotem mogą być bardzo ekscytujące i sprawić, że chwila ta na pewno na długo zapadnie w pamięć.

Savicki – Jak zmierzyć rozmiar palca do obrączki lub pierścionka zaręczynowego?

Szczególna data

Mężczyźni również wybierają na zaręczyny szczególną datę, która jest ważna dla obojga z partnerów. Może być to rocznica poznania się, ale również wspólne święto czy urodziny wybranki. Wiele kobiet uważa również oświadczyny za bardziej romantyczne, kiedy odbywają się w trakcie Świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, ponieważ są one uznane za rodzinne i ciepłe. W tym świątecznym czasie oświadczyny w gronie rodziny lub przyjaciół są naprawdę szczególne, ponieważ naszą dobrą wiadomością można podzielić się z bliskimi nam osobami.

Niezwykłe miejsce

Nie musimy wybierać spośród znanych nam miejsc. Wybranie niespodziewanego miejsca na zaręczyny również sprawi, że stanie się ono wyjątkowe. Może być to dzika plaża, wieża widokowa czy ruiny zamku. Wspólna wycieczka w nieznane może dać dreszczyk emocji, który na końcu będzie zwieńczony pięknym wyznaniem miłosnym. Wybranka na pewno doceni nasz gest oraz sprawimy jej tym ogromną radość. Wspomnienia z takiego dnia będą na pewno jedyne w swoim rodzaju i zostaną z nami do końca życia.

Ciekawa oprawa

Nie tylko miejsce czy data powinna być szczególna. Warto zadbać o romantyczną oprawę wydarzenia. To ważne pytanie może być umieszczone w środku prezentu, który podarujemy z okazji urodzin, napisane na billboardzie przed knajpką, w której się poznaliście, czy rozrzucone wraz z płatkami róż. Ilość różnych możliwości związanych z tym szczególnym pytaniem jest wiele. Dużo zależy od naszej fantazji, ale też preferencji partnerki. Wiele kobiet lubi być zaskakiwanych, dla innych zaś oświadczyny to po prostu bardziej poważna rozmowa o uczuciach i wspólnej przyszłości.

Przede wszystkim nie warto zbytnio się stresować. Należy potraktować ten moment jako kolejny krok na drodze do wspólnej przyszłości. Dobrze, aby był zapamiętany w szczególny dla nas sposób.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Tagi: , ,
Anna Dobrut
Copywriterka, której głównymi tematami do tworzenia treści są moda, newsy, aranżacja wnętrz oraz uroda. Ukończyła filologię polską ze specjalnością redakcyjno-wydawniczą oraz technika usług kosmetycznych. Lubi podróżować i gotować.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Reklama