piątek, 31 marca, 2023
Banner Top

Ministerstwo Zdrowia opublikowało program szczepień na najbliższe dwa tygodnie.

Według najnowszego planu do 9 maja możliwość rejestracji będą miały wszystkie osoby powyżej 18 roku życia. Jedynym warunkiem jest wypełniona między styczniem a marcem deklaracja chęci przyjęcia szczepienia. Osoby, które wypełniły wirtualny dokument będą miały pierwszeństwo i zaszczepią się przed resztą obywateli w tym samym wieku. Zgodnie z aktualnym programem szczepień od 28 kwietnie będą mogły zarejestrować się osoby w wieku 30-39 lat, natomiast od 4 maja zapisy ruszą dla grupy 18-29 lat.

Jak zapisać się na szczepienie?

Sposoby na rejestrację są trzy. Pierwszy z nich umożliwia rejestrację on-line przez konto e-pacjenta na stronie pacjent.gov.pl. Można również zadzwonić na specjalną infolinię pod numerem 989 lub wysłać wiadomość SMS na numer 880-333-333. Ostatnią możliwością jest osobista wizyta w punkcie szczenień i dokonanie stacjonarnej rejestracji.

Fot. Angelo Esslinger/Pixabay

Tagi: , , ,
Joanna Nowak
Dziennikarstwo stało się jej pasją jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Obecnie absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa sportowego realizuje się w copywritingu. Prywatnie miłośniczka siatkówki i polskiej literatury współczesnej.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Reklama