5 pomysłów na oryginalne zaproszenia urodzinowe

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Urodziny to święto, które może się zacząć na długo przed samą imprezą. Jeśli chcesz, by Twoi znajomi czekali na ten dzień ze zniecierpliwieniem, pomyśl o oryginalnych zaproszeniach. Możesz wyrazić nimi styl, w jakim planujesz uczcić ten dzień, albo zasugerować dress-code czy tematykę przyjęcia. Nie czekaj i już dziś przygotuj oryginalne zaproszenia!

Zaproszenie – ułóż puzzle

Zaproszenie z fragmentem układanki będzie miłym zaskoczeniem dla Twoich gości i z pewnością ich zaintryguje. Do przygotowania takiego zaproszenia będziesz potrzebować puzzli, wstążki i tekstu zaproszenia. Treść możesz napisać od ręki albo wydrukować. Kup jakieś nieduże zabawne puzzle – najlepiej związane z tematyką przyjęcia – i przymocuj po jednym kawałku do każdego zaproszenia z pomocą wstążki. Kiedy wszyscy goście się zbiorą, możesz zebrać puzzle. Taka forma zaproszenia to niezła motywacja dla gości. Możesz ich uprzedzić, że zwyczajnie nie mogą nie przyjść, bo ich kawałek układanki jest potrzebny, by zebrać całość i rozkręcić imprezę.

Zaproszenie – przybij piątkę!

Ciekawym pomysłem jest też odciśnięcie na kartce z treścią zaproszenia wnętrza swojej dłoni. Kup farbę, a najlepiej kilka kolorów, i pomaluj sobie wnętrze dłoni. Odciśnij ją na papierze, a gdy farba wyschnie, napisz swój tekst zaproszenia. Taka forma z pewnością wywoła uśmiech na twarzach Twoich przyszłych gości. 

Zaproszenie w formie kartki pocztowej

To zaproszenie będzie Cię kosztować nieco więcej zachodu, ale goście z pewnością to docenią. Przygotuj sobie papier o grubszej gramaturze, wstążki, klej, papier do drukarki i dziurkacz. Na grubszym papierze wydrukuj szablon zaproszenia. Papier do drukarki wykorzystaj jako tło, a na tło nanieś szablon zaproszenia. Wytnij wszystkie elementy i sklej. Nadrukuj lub napisz od ręki na jednym tle pożądany tekst. Na odwrotnej stronie możesz też dopisać „Zaproszenie”. Zrób dziurkaczem otwory i zwiąż wstążką elementy zaproszenia. Możesz je przyozdobić cekinami lub czymś, co będzie miało związek z tematyką przyjęcia.

Zaproszenia koronkowe

Do wykonania takich zaproszeń potrzebne są jednorazowe koronkowe serwetki papierowe o średnicy 24 cm. Znajdziesz je bez problemu w każdym większym markecie. Poza tym zaopatrz się w papier o grubszej gramaturze, nożyczki i wstążkę. Z grubego papieru wytnij prostokąt o wymiarach 10,5 na 11,5 cm. Włóż wycięty prostokąt do koronkowej serwetki i zawiń jej krawędzie. Dół serwetki możesz zagiąć na kształt trójkąta. Zwiń górę i dolny trójkąt i przewlecz przez nie wstążkę. Na koniec zawiąż kokardkę. Takie eleganckie zaproszenie możesz dopełnić wedle swoich upodobań.

Zaproszenie w kształcie pszczółek

A oto propozycja dla najmłodszych (i nie tylko). Przygotuj kolorowy karton, folię bąbelkową, żółtą farbę w dwóch odcieniach, czarny flamaster i pędzelek. Pomaluj folię bąbelkową jasnożółtą farbą i odciśnij ją na papierze, żeby zostawić ślad podobny do plastrów miodu. Poczekaj, aż farba wyschnie. Żeby wykonać na papierze pszczołę, musisz pomalować poduszkę dużego palca ciemnożółtą farbą i odcisnąć go na umownych plastrach. Kiedy farba wyschnie – a potrwa to kilka godzin – możesz dorysować detale pszczoły. Czarnym flamastrem dorysuj im oczka, buzię i skrzydełka. Gotowe! Pozostało tylko dopisać imię zapraszanego, datę, miejsce i czas urodzinowej imprezy.

Zdj. główne: Vika Fleysher/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*