Aplikacje, które pomogą Ci podczas podróży – co ściągnąć przed wyjazdem?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aplikacje podróżnicze są nie tylko źródłem inspiracji, ale są także niezwykle przydatne do rezerwacji i zarządzania logistyką. Mogą nawet pomóc podczas zamawiania stolika w restauracji lub znajdowaniu świetnych zajęć fitness w dowolnym miejscu na świecie. Ułatwiają poruszanie się po nowym mieście,  idealne spakowanie walizki czy przetłumaczenie nieznanych zwrotów. Sprawdź nasze propozycje! 

Hopper

Pomaga turystom w znalezieniu najtańszych możliwych lotów. Pozwala zaoszczędzić trochę gotówki. Po wpisaniu miejsca zamieszkania i miejsca docelowego Hooper pokazuje kalendarz na nadchodzący rok z datami oznaczonymi kolorami. W ten sposób wizualizuje historyczne średnie ceny. Dni zaznaczone na zielono są najtańsze, po nich następuje jasnopomarańczowy, koralowy i czerwony, z czego ostatni kolor wskazuje dni, w których bilety są najdroższe. 

Aplikacja ma również przydatną funkcję “Obejrzyj tę podróż”, która wysyła powiadomienia, jeśli cena ulegnie zmianie. Na szczególną uwagę zasługuje predyktor, który wyjaśnia, czy i kiedy cena biletu wzrośnie.  

TripIt

Pozwala stworzyć cały plan podróży. Dostępna jest zarówno na iPhone’a, jak i Androida. Użytkownicy po prostu przesyłają wiadomości e-mail z potwierdzeniem na adres [email protected], a aplikacja utworzy bezpłatny główny dokument dla każdej podróży. Możesz uzyskać dostęp do planu podróży w dowolnym miejscu, nawet bez połączenia z internetem. Pakiet premium obejmuje dodatkowe funkcje, takie jak powiadomienia o lotach w czasie rzeczywistym, informacje o zwrotach kosztów oraz możliwość śledzenia punktów i mil. Oferuje również przelicznik walut, listę wymagań dotyczących gniazd i wtyczek oraz porady związane z napiwkami dla 180 krajów.

AirHelp

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś bólu głowy z powodu opóźnionego lub odwołanego lotu albo odmówiono Ci wejścia na pokład z powodu overbookingu –  skorzystaj z AirHelp. W takich przypadkach przysługuje Ci odszkodowanie, chociaż szczegóły się różnią. To skomplikowany proces i podobno mniej niż 1% pasażerów korzysta z tego prawa. 

Dzięki aplikacji cała procedura jest prostsza.  Niezbędne dokumenty złożysz w ciągu kilku minut, będąc na lotnisku. Wystarczy wpisać informacje o swoim locie i podać kilka szczegółów dotyczących problemu, a firma zajmie się resztą. Jeśli wniosek zostanie przyjęty, AirHelp pobiera 25% prowizji, a Ty otrzymasz resztę. Otrzymujesz również premię za polecenie aplikacji. 

Uber

Działa w 65 krajach i ponad 600 miastach. Uber jest liderem na rynku. Sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy jesteś za granicą. Możesz szybko zamówić auto bezpośrednio w aplikacji. 

Uber – How the Driver App Works

Skyscanner

Pozwala nie tylko wyszukiwać loty, ale też samochody i hotele. Aplikacja przeskanowuje wszystkich dużych graczy i pomaga znaleźć najlepszą ofertę w danym terminie. Nowa zakładka “Najlepsze oferty” jest również bardzo przydatna podczas spontanicznych wycieczek. Oczywiście funkcja “szukaj wszędzie” też Ci się przyda, gdy masz ochotę na zwiedzanie dowolnego miejsca. Dodatkowo aplikacja proponuje opcję “Alerty cenowe”, dzięki której możesz śledzić wzrosty i spadki cen oraz recenzje klientów, dzięki czemu dokładnie wiesz, jakie firmy obsługują rezerwację lotu. 

Tłumacz Google

Nawet najlepiej przygotowany podróżnik może napotkać trudności językowe. Istnieje kilka różnych aplikacji tłumaczeniowych i innych rozwiązań sprzętowych, ale pierwsze miejsce zajmuje Tłumacz Google. Działa zarówno na iOS, jak i na Androidzie.

TripAdvisor

Kiedy nic nie wiesz o miejscu docelowym, zainstaluj TripAdvisor. To jedno z najbardziej wszechstronnych źródeł internetowych dla podróżników. Zawiera informacje o różnych miastach i regionach. Skorzystaj z aplikacji i sprawdź, co warto zobaczyć i zrobić. Przedstawia recenzje hoteli, restauracji i atrakcji, napisanych przez użytkowników. Możesz także zobaczyć zdjęcia z podróży, dzięki czemu dowiesz się, czego spodziewać się po przyjeździe. TripAdvisor współpracuje z witrynami rezerwacyjnymi. Dzięki temu łatwo zarezerwujesz pokój w hotelu lub stolik w restauracji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*