Jak często remontować łazienkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Remont łazienki to bez wątpienia spore przedsięwzięcie. Jak często jednak należy go robić, aby cieszyć się piękną i komfortową łazienką? Podpowiadamy, po jakim czasie warto go rozważyć oraz jak go wykonać krok po kroku.

Kiedy zrobić remont łazienki?

Łazienka to jedno z głównych pomieszczeń w domu. Jest ona często użytkowana, dlatego też co jakiś czas wymaga odświeżenia. Z czasem potrzeby domowników się zmieniają, a na rynku pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne i nie tylko, które są w stanie uczynić łazienkę znacznie bardziej komfortowym i praktycznym miejscem.

Jak często więc należy remontować łazienkę? O remoncie tego wnętrza należy myśleć mniej więcej co 10 lat. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze konieczny jest generalny remont, który wiąże się z kilkutygodniowym utrudnieniem normalnego funkcjonowania. Czasami wystarczą delikatne, kompleksowe zmiany, które i tak będą w stanie odmienić Twoje wnętrze. 

Remont łazienki krok po kroku

Jeśli zdecydujesz, że Twoja łazienka wymaga remontu, to przyda Ci się plan działania. Jak więc zabrać się za cały proces? 

Każdy remont, szczególnie ten łazienkowy, należy rozpocząć od zrewidowania obecnego wyposażenia wnętrza. Rzeczy, które są niezdatne do użytku, powinny zostać natychmiast wyrzucone, aby nie zalegały i nie przekładało się ich z miejsca na miejsce. Należy także usunąć wszystkie elementy sanitarne, które będą wymieniane. Następnym krokiem jest usunięcie starej warstwy ceramiki na ścianach i podłodze. Aby zrobić to szybko i sprawnie, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości młot udarowy. 

Kiedy pozbędziesz się wszystkich niepotrzebnych elementów, a płytki zostaną skute, możesz zająć się instalacją elektryczną oraz kanalizacją.  Pamiętaj, że w tym celu koniecznie należy skontaktować się ze specjalistą, aby mieć pewność, że łazienka będzie nie tylko estetyczna i wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. Następnie należy zająć się ogrzewaniem i wentylacją pomieszczenia.

Następnym krokiem jest wyrównanie i wygładzenie ścian i podłogi. Kiedy wszystkie płytki lub farby są już nałożone, możesz przejść do montowanie wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia łazienki. Armatura łazienkowa, taka jak wanna lub prysznic, umywalka, czy stelaż WC to nieodłączna część tego pomieszczenia. W znalezieniu odpowiedniego sprzętu, który spełni wymagania Twoje i innych domowników, pomoże Ci strona https://elazienki.pl/k/wc/miski-wc/. Kiedy skończysz montaż armatury, przychodzi czas na wykończenie i hydroizolację.

Zdj. główne: Karl Solano/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*