Jak wykorzystać przestrzeń na dużej ścianie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zagospodarowanie dużej przestrzeni w mieszkaniu potrafi być problematyczne, szczególnie jeśli chcemy gustownie ozdobić ściany. Mamy jednak na to kilka sprawdzonych pomysłów – daj się zainspirować!

Duża ściana w salonie – jak ją wykorzystać?

Duże przestrzenie w domu to dla jednych spełnienie marzeń, a dla innych problem. Sporo osób staje przed dylematem jak mądrze je zagospodarować. Jeśli chodzi o dużą przestrzeń na ścianie w salonie, to dochodzi do tego kolejny dylemat – jak wykorzystać ją, by była funkcjonalna, pasowała do naszego stylu i przy tym była gustowna. Duża ściana w salonie ma dla wielu osób tylko jedno właściwe zastosowanie – wielki telewizor. A co jeśli telewizor umieszczamy w innym miejscu lub zupełnie z niego rezygnujemy? Mamy ścianę, którą możemy wykorzystać do celów dekoracyjnych. 

Fototapeta – dmuchawiec w roli głównej

Bardzo dobrym sposobem na wykorzystanie dużej ściany jest położenie na niej fototapety. Doskonały efekt jest gwarantowany! Do wyboru mamy niezliczoną liczbę wzorów i motywów, jednak w przypadku salonu królowa jest tylko jedna – fototapeta dmuchawiec. Ten motyw wprowadzi do Twojego pomieszczenia nieco romantyzmu i elegancji. Fototapety dmuchawce pięknie prezentują się w sąsiedztwie jasnych ścian, ale także tych o nieco ciemniejszej barwie – delikatnie rozjaśniają pomieszczenie i sprawią, że będzie ono bardziej przytulne. Piękne fototapety dmuchawce znajdziesz na stronie https://www.bimago.pl/fototapety/kwiaty/dmuchawce.html. Warto tam zajrzeć i zapoznać się z ich ofertą.

Obrazy ludzi – elegancka ozdoba dużej ściany w przedpokoju

Długi korytarz oznacza długą ścianę, którą można zagospodarować w bardzo efektowny sposób. Wiele osób chce optycznie zmniejszyć dużą ścianę w przedpokoju, a skutecznie pomóc w tym mogą obrazy w orientacji pionowej. Jaka tematyka obrazu będzie odpowiednia do przedpokoju? Każda, która podoba się domownikom. Jeśli jednak nie masz pomysłu co wybrać, polecamy rozważyć obrazy z ludźmi. Motyw ludzi jest popularny w sztuce, dlatego bardzo łatwo znaleźć obraz w odpowiednim stylu. Romantyczne pastelowe sylwetki kobiet, portrety znanych osób, artystyczne akty – wybór jest bardzo szeroki. Obrazy ludzi to dekoracyjny strzał w dziesiątkę nie tylko do przedpokoju.

Duża ściana w pokoju dziecka? Postaw na tapety z kotami

Pokój dziecięcy rządzi się swoimi prawami w kwestii dekoracji. Dzieci lubią kolorowe akcenty i motywy z kotami. Obie te potrzeby można zaspokoić decydując się na kolorową tapetę z kotami. 

Dziecięce tapety – kotki zdecydowanie są jednym z najpopularniejszych motywów już od kilku lat. Wesoły wzór i piękne kolory – takie są tapety z kotami od bimago. Sprawdzisz je tutaj: https://www.bimago.pl/tapety/zwierzeta/koty.html. W bimago dział “tapety koty” został dopracowany do perfekcji – znajdziesz tam produkty najwyższej jakości, a każdy wzór to niemal małe dzieło sztuki.

Okiełznaj pustą przestrzeń na dużej ścianie

Pusta przestrzeń na dużej ścianie może powodować wrażenie surowości pomieszczenia. Warto poświęcić nieco czasu i znaleźć odpowiednią dekorację. To zysk dla wszystkich domowników – jeśli podoba nam się przestrzeń, w której przebywamy, to szybciej regenerujemy siły po ciężkim dniu poza domem. Wiosna sprzyja zmianom – zadbaj o wystrój domu.

Fot. LeeAnn Cline/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*