Jak zamaskować przerzedzające się włosy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Twoje włosy są przerzedzone, a Ty marzysz o pięknej, gęstej fryzurze? Poznaj sposoby na ukrycie częściowych ubytków, ale też całkowitej utraty włosów. Poniżej najlepsze z nich.

Niechirurgiczne uzupełnienie włosów

To rozwiązania przeznaczone zarówno dla dorosłych kobiet i mężczyzn, jak i dla dzieci. Ten sposób pozwala zmienić wygląd włosów dzięki różnorodnym metodom uzupełniania włosów.

Peruki naturalne i syntetyczne

To rozwiązanie zwłaszcza dla osób borykających się z ubytkami we włosach przez dłuższy czas. Peruki z naturalnych włosów zapewniają efekt, który nie jest sztuczny. Mogą odtwarzać pierwotną fryzurę albo nadać zupełnie nowego wyglądu. Peruki z naturalnych włosów są uznawane za te dające najlepsze rezultaty. Pozwalają zapewnić dyskrecję – dostrzeżenie różnicy między taką peruką a naturalnymi włosami jest niemal niemożliwe.

Peruki syntetyczne będą najlepsze dla osób, którym zależy na naturalnym wyglądzie fryzury, posiadających jednak ograniczony budżet. Dla tych, którzy chcą mieć wpływ na to, jak dokładnie będzie wyglądała peruka, doskonałym rozwiązaniem są peruki pod zamówienie. Można decydować o tym, jak będą wyglądać włosy, dzięki czemu najłatwiej jest osiągnąć wymarzony efekt.

Tupety

Dla osób, u których ubytek włosów nie jest całościowy, najlepsze będą tupeciki męskie i tupety damskie. Jeżeli więc zmagasz się z widocznym i częściowym przerzedzeniem włosów,  to właśnie one będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Tupety sprawdzą się także w przypadku uszkodzeń skóry głowy, po których naturalne włosy  już nie odrosły.

Treski

Tak zwane dopinki to rodzaj uzupełnień częściowych włosów.  To nic innego, jak pasma naturalnych albo syntetycznych włosów, które można samodzielnie przyczepić do prawdziwej fryzury. Pozwalają one, podobnie jak tupety, zamaskować ubytki, ale także zagęścić naturalne włosy. Producenci oferuję treski w formie kucyka, ale także owalne na czubek głowy, dopinki w formie opaski do włosów czy w postaci pojedynczego pasa. To także rozwiązanie najlepsze w przypadku osób, których ubytek włosów nie ma charakteru całościowego, czyli na przykład w sytuacji określonych rodzajów łysienia czy też blizn na głowie.

System CNC

Ten sposób także poprawia wygląd włosów osób, które borykają się z różnego rodzaju łysieniem oraz problemem rzadkich włosów. System CNC dokładnie odwzorowuje kształt głowy, kolor skóry oraz kierunek wzrostu włosów. Wystarczy raz w miesiącu zdejmować sztuczne włosy, żeby przeprowadzić odpowiednią pielęgnację. Dzięki temu można bez obaw wykonywać codzienne czynności, a nawet przeprowadzać zabiegi fryzjerskie.

Zalety niechirurgicznego uzupełniania

Bezinwazyjne implanty i protezy włosów mogą albo zagęścić, albo przedłużyć włosy, jednocześnie zasłaniając miejsca ubytków. Fryzura wygląda naturalnie i zwiększa komfort osoby, która ją nosi. Profesjonalne firmy dobierają uzupełnienia do potrzeb klientów. Ważny jest tryb życia, ale także kwestia typu urody, która mogłaby wydawać się niezbyt istotna.

Niechirurgiczne uzupełnianie fryzur to nic innego jak włosy osadzane na bazie, która jest integrowana z naturalnymi włosami albo aplikowana na skórę w nieinwazyjny i bezbolesny sposób. Zarówno peruki, jak i częściowe uzupełnienia włosów, można nosić nawet do kilku lat. Warto jednak pamiętać, że włosy naturalne posłużą dłużej niż te syntetyczne. Ważny jest także sposób użytkowania oraz odpowiednia pielęgnacja uzupełnień. Najważniejsze jest regularne rozczesywanie włosów i ochrona ich przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*