Miracle Morning, czyli jak dobrze zacząć dzień?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wstajesz rano i mimo 8 godzin snu nadal czujesz się zmęczony? Walczysz z budzikiem w nieskończoność, a później szykujesz się do pracy w pośpiechu? Sprawdź, czym jest Miracle Morning i co zrobić, aby każdy twój poranek był równie fenomenalny!

Miracle Morcing – czym jest?

Miracle Morning to koncepcja wymyślona przez Hala Elroda i opisana przez niego w książce pod tym samym tytułem. Jego sposób to nie tylko droga do tego, aby dobrze zacząć dzień. Według autora systematyczne stosowanie tej metody może sprawić, że będziesz bardziej efektywny w pracy, zaczniesz odnosić sukcesy, a nawet odmienisz całe twoje życie!

6 prostych kroków, aby twój dzień był lepszy

– Wyciszenie – według autora każdy poranek powinieneś rozpocząć od krótkiej medytacji, która pomoże ci oczyścić umysł oraz rozluźnić ciało.

Afirmacja – kolejny krok to afirmacja. Codzienne powtarzanie sobie i spisywanie rano pozytywnych twierdzeń na swój temat sprawi, że nabierzesz pewności siebie i wzmocni poczucie twojej wartości.

Wizualizacja – to kolejny mały rytuał, o którym nie możesz zapominać rano. Każdego ranka spróbuj zastanowić się, co chciałbyś osiągnąć w danym dniu, a następnie sobie to wyobrazić. Takie działanie sprawi, że będziesz bardziej zdeterminowany i skoncentrowany na osiągnięciu swoich celów.

Ćwiczenia – autor techniki podkreśla, jak duże znaczenie rano ma aktywność fizyczna. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut na ćwiczenia, które najbardziej lubisz. Taka dawka pozytywnej energii będzie ci towarzyszyć przez cały dzień.

Czytanie – czytaj min. kilka stron dziennie. Książki, magazyny – wszystko, co może przyczynić się do twojego rozwoju osobistego.

Pisanie – codziennie staraj się przelewać na papier wszystkie swoje emocje i myśli oraz to wszystko, co udało ci się zrealizować lub też zadania, które są jeszcze przed tobą. Pisanie uspokaja, oczyszcza umysł i pomaga lepiej poznać swoje pragnienia i odczucia.

Jak długo praktykować Miracle Morning?

Każda z tych czynności powinna trwać najlepiej kilka minut dziennie, ale tak naprawdę od ciebie zależy, ile czasu jesteś w stanie na nie przeznaczyć. Czasami będzie się to wiązało z wcześniejszym wstawaniem. Najważniejsze jednak, aby wszystkie czynności powtarzać regularnie, tak, aby stały się twoim nawykiem. Już godzinny rytuał może odmienić twój dzień i sprawić, że rozpoczniesz go bardziej zadowolonym.

Hal Elrod – Hal Elrod’s Keynote Speech (2020): „The Miracle Morning”
Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie ubranka kupić dla niemowlaka?
Jakie ubranka kupić dla niemowlaka?
Dziecko w sieci – zagrożenia, na które rodzic powinien zwrócić uwagę
Dziecko w sieci – zagrożenia, na które rodzic powinien zwrócić uwagę

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*