Najlepsze pomysły na spędzenie urodzin

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepsze pomysły na spędzenie urodzin rodzą się spontanicznie lub są efektem długotrwałych przygotowań. Ważne jest, aby spędzić je w gronie najbliższych osób, a wtedy okoliczności nie będą już tak istotne. 

Dlaczego warto dobrze zaplanować urodziny?

Urodziny; moment kluczowy. Kolejny rok za nami, kolejny przed nami. Część z nas w tym dniu rozlicza się z tego, co zdołało osiągnąć i zrobić przez ostatnie 12 miesięcy. Dla innych jest to idealny moment na wyluzowanie i spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Jakie są najlepsze pomysły na spędzenie urodzin? Wszystko zależy od charakteru solenizanta. Osoby, które na co dzień są raczej wycofane i nieśmiałe ze względu na urodziny nie staną się ni z tego, ni z owego duszą towarzystwa. Działa to również w drugą stronę; ludzie o żywiołowym temperamencie będą woleli spędzić ten dzień aktywnie, a duża ilość atrakcji nie będzie dla nich kłopotliwa. Jeśli zabierasz się właśnie za organizację takiej imprezy dla bliskiej osoby, zobacz, jakie są najlepsze pomysły na spędzenie urodzin.

Urodzinowa masa atrakcji, czyli jak zorganizować imprezę z przytupem

Urodziny to ważny dzień w roku, który warto spędzić inaczej niż zwykle. Dlatego jeśli zbliża się dzień urodzin bliskiej osoby, warto zacząć planować to, w jaki sposób go spędzicie. Solenizanci, którzy na co dzień lubią znajdować się w centrum uwagi, są osobami towarzyskimi i spontanicznymi, na pewno ucieszą się z imprezy-niespodzianki. Aby taką zorganizować, konieczne jest wynajęcie odpowiedniego miejsca, zamówienie cateringu, zadbanie o dekoracje, a co najważniejsze przygotowanie tortu. Organizacja takiego przedsięwzięcia wbrew pozorom pochłania sporo czasu, dlatego warto wtajemniczyć w przygotowania większą grupę osób, pod warunkiem, że zobowiążą się do zachowania tajemnicy. W końcu najważniejsze w imprezie-niespodziance jest to, aby faktycznie solenizant nic o niej nie wiedział. 

Fot. jon Tynson/Unsplash

Jeśli jednak ten wyjątkowy dzień chcesz spędzić z osobą obchodzącą urodziny tylko we dwoje, wówczas też istnieje wiele atrakcyjnych możliwości, które zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby. Solenizanci, którzy nie stronią od adrenaliny, na pewno ucieszą się z możliwości odbycia lotu balonem, paralotnią lub – dla bardziej zachowawczych – helikopterem nad miastem. Tego typu usługi oferują różne instytucje, np. certyfikowane aerokluby. Wystarczy tylko wcześniej poszukać odpowiedniej oferty, zarezerwować termin i można podziwiać piękną okolicę z lotu ptaka. Dla wielu osób taki prezent będzie spełnieniem marzeń i idealnym pomysłem na spędzenie urodzin.

Z kolei „babskim” sposobem na spędzenie urodzin w gronie najbliższych przyjaciółek będzie popołudnie w spa. Możliwość skorzystania z zabiegów odnowy biologicznej, a także usług kosmetyczki, manicurzystki i wielu innych wyspecjalizowanych w pielęgnacji urody specjalistów to świetny pomysł na prezent, a jednocześnie spędzenie czasu w gronie bliskich. Zwłaszcza że w takich miejscach oferowane są specjalne pakiety urodzinowe, w których skład oprócz usług typowych dla spa zazwyczaj wchodzi także podanie tortu i szampana dla solenizantki i jej towarzyszek. 

Zwyczajne urodziny wcale nie muszą być nudne!

W ostatnich latach da się zauważyć, że wszechobecne media społecznościowe wymuszają na ludziach określone zachowania. Aby nie pozostać w tyle, koniecznie trzeba umieścić co roku zdjęcia z zagranicznych wakacji, ferii na nartach, baby shower czy wystrzałowej imprezy urodzinowej. A co złego jest w spędzeniu urodzin w domu, w gronie najbliższych, bez zapierających dech w piersiach atrakcji? Otóż nic. W czasach kiedy każdy skupiony jest na sobie, swoim rozwoju, karierze, problemach, gdy coraz mniej czasu mamy dla siebie nawzajem, urodziny mogą być doskonałym pretekstem do tego, aby wygospodarować czas dla solenizanta, który na co dzień może nie ma odwagi zabiegać o naszą uwagę. Warto więc pomiędzy wybieraniem tortu i prezentu urodzinowego uświadomić sobie wagę tego, że największe znaczenie dla drugiej osoby ma to, że pamiętamy o niej i chcemy jej poświęcić w 100 procentach naszą uwagę w dniu jej święta. Nie ma lepszego pomysłu na spędzenie urodzin niż zadbanie o relację z drugim człowiekiem.

Fot. cottonbro/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*