Narty dla dziecka – jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zanim wyjedziemy z dzieckiem na narty, musimy podjąć decyzję o sprzęcie, z jakiego będzie ono korzystało. Tu pojawia się wiele pytań – czy na pewno od razu kupować nowy sprzęt, a jeśli tak, to jaki wybrać. W tym artykule podpowiemy co i jak.

Narty i ekwipunek odpowiednie dla dziecka – sztuka wyboru

Dzieci tak szybko rosną! Jako osoba dorosła możesz oczekiwać używania zakupionego sprzętu przez wiele, wiele lat. Z dziećmi sprawa wygląda zgoła inaczej. Szanse na to, że rzeczy, które kupisz jednego roku, nie będą pasować w następnym, są ogromne, wręcz nie spodziewajmy się innego cudu. Taki stan rzeczy sprawia, że ​​zakup sprzętu narciarskiego dla dzieci jest bardziej skomplikowany. Z jednej strony nie chcemy co roku wydawać fortuny, a z drugiej chcemy, aby nasze dzieci pokochały szusowanie po śniegu, a zły sprzęt może je do tego zniechęcić. Więc co robić? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć, jak najlepiej wyposażyć swoje dzieci w dobry, niedrogi sprzęt do jazdy na nartach.

Narty i buty: wypożyczyć czy kupić?

Główne pytanie dotyczy tego, czy chcemy naszym pociechom wynająć, czy kupić cały niezbędny sprzęt. Warto tu zacząć od realistycznego oszacowania, ile dni w sezonie nasze dzieci będą na śniegu.

Jeśli dzieciaki będą jeździć na nartach cztery dni w sezonie lub krócej albo jeśli wszystkie ich narciarskie przygody lub jazda odbędą się w ramach jednej wycieczki, najlepszą opcją jest wypożyczenie. Podstawową korzyścią takiego rozwiązania jest wygoda. Nie musimy pakować nieporęcznego sprzętu na podróż samolotem lub samochodem. Odbieramy komplet w ośrodku przed samym wyjazdem na narty i zwracamy po powrocie. Obsługa ośrodka pomoże również w doborze odpowiednich rozmiarów dla dzieci. Ponadto, jeśli coś się zepsuje lub nie będzie dobrze pasować, możesz po prostu zmienić to na coś, co działa lepiej, kiedy tylko chcesz. Nic prostszego.

Idealna długość nart dla dziecka

Jeżeli jednak zdecydowaliśmy się na zakup, ponieważ nasze dzieci jeżdżą dużo, często i sprawia im to frajdę, warto zwrócić uwagę na odpowiednie parametry sprzętowe, z których najważniejszym jest długość nart.

Idealna długość nart dla dzieci jest określana na podstawie wzrostu i poziomu umiejętności – podobnie jak przy wyborze nart dla dorosłych.

Zaleca się, aby dzieci, które dopiero uczą się jeździć, miały narty równe wysokości od ziemi do ich klatki piersiowej. Gwarantuje to, że młodzi narciarze będą mieli dobrą kontrolę nad swoim sprzętem i będą mogli łatwiej inicjować skręty. Oprócz wzrostu równie ważną rolę w wyborze idealnej długości nart odgrywa poziom umiejętności. Młodzi narciarze z odrobiną doświadczenia mogą używać nart sięgających aż do ust lub nosa – a jeśli nasze dziecko jest małym mistrzem wyścigów, właściwym wyborem będzie długość nart do wysokości oczu.

Może to zabrzmieć logicznie i rzeczywiście tak jest: im młodsze dziecko, tym krótsze narty! Jeśli chodzi o bardzo małe dzieci, wybierz krótkie nartki, a szybko zobaczycie postępy i pierwsze sukcesy, które zachęcą do dalszych przygód. Jednak krótkie narty nie są rozwiązaniem trwałym. Zwłaszcza gdy dzieci wyrosły już z pewnego wzrostu lub wagi. Nawet jeśli przyzwyczaiły się do zbyt krótkich nart, nadal łatwo jest przejść na dłuższe modele, ponieważ wiadomo, że zapewniają one większą stabilność, gdy przenoszą większy ciężar w dół zbocza.

Zdj. główne: Maarten Duineveld/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*