Pokój niemowlaka – co jest w nim niezbędne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Urządzanie pokoju dla najmłodszego członka rodziny jest z pewnością ważnym etapem w życiu każdego młodego rodzica. Jak jednak zaaranżować pokój dla niemowlaka, aby mieć pewność, że znajduje się w nim wszystko, co niezbędne? Podpowiadamy, jak odpowiednio urządzić pokoik dziecięcy.

Łóżeczko dziecięce

Najważniejszym elementem w każdym pokoju dla dziecka jest z pewnością łóżeczko. Jak je wybrać, aby mieć pewność, że spełni ono swoje zadanie perfekcyjnie? Przede wszystkim zadbaj o jakość łóżeczka oraz o bezpieczeństwo materiałów, z których będzie wykonane. Najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością klasyczna drewniana kołyska. Jest ona wyjątkowo stabilna, w razie konieczności możesz ułożyć w niej poduszki lub zabawki sensoryczne dla malucha, a do szuflad znajdujących się pod spodem bez problemu możesz włożyć zapas pieluch czy dodatkowy komplet pościeli. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio zabezpieczyć kołyskę. Pomogą Ci w tym między innymi miękkie i maksymalnie bezpieczne https://emizu.pl/ochraniacze-do-lozeczka, które znajdziesz na stronie internetowej https://emizu.pl/.

Kolorystyka w pokoju niemowlaka

Jeszcze przed pojawieniem się na świecie Twojego malucha warto zastanowić się, jaką kolorystykę chcesz wprowadzić do pokoju. Obecnie odchodzi się raczej o przestarzałej zasady, że pokój dziewczynki powinien być różowy, a pokój chłopca niebieski. Postaw raczej na neutralne i delikatne barwy, na przykład różne odcienie bieli, beżu lub szarości. Takie kolory nie tylko świetnie sprawdzą się jako swoista baza pod dalszą aranżację i dobór dodatków oraz mebli, ale także nie będą zbyt intensywne dla Twojego dziecka. Pamiętaj, że niemowlę inaczej odbiera bodźce z zewnątrz, dlatego też warto wprowadzać go do świata sensoryki stopniowo, a subtelne barwy i neutralny pokój z pewnością Ci w tym pomogą. 

Zabawki i akcesoria sensoryczne

Mówiąc o sensoryce, warto także wspomnieć o różnego rodzaju zabawkach i akcesoriach, które możesz kupić dla swojego malucha, aby już od pierwszych dni życia oswajać go z otaczającym go światem i różnymi bodźcami. Dzięki zadbasz o rozwój swojego dziecka już na pierwszym etapie życia. Postaw na bezpieczne zabawki o różnej fakturze oraz na zabawy w wodzie lub z wodą, które możesz zorganizować, wybierając zabawki wodne. Możesz także zdecydować się na matę sensoryczną. Taki dodatek w pokoju malucha z pewnością przypadnie mu do gustu! 

Fot.: Ömürden Cengiz/unpslash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*