Artykuł sponsorowany
Polska jest krajem o wyjątkowo malowniczej przyrodzie i bogatej ofercie turystycznej. Często trudno jest docenić piękno i atrakcje, jakie oferuje rodzimy kraj, jednak wakacje w Polsce wcale nie muszą być mniej ciekawe i pociągające, niż urlop za granicą. Dostęp do Bałtyku oraz mnogość polskich jezior sprawiają, że można tu spędzić naprawdę atrakcyjne wczasy nad woda. Podpowiadamy, jakie miejsca warto odwiedzić!
W czasach PRL-u miejscowości nadmorskie były najbardziej oczywistą destynacją urlopową. Na wczasy jeździło się do kultowych kurortów we Władysławowie czy Międzyzdrojach. Obecnie takie ośrodki są już zdecydowanie mniej atrakcyjne i zakwaterowania szuka się raczej w hostelach lub hotelach. Najbardziej rozchwytywane w ostatnich latach miasta nad polskim Morzem to: Ustka, Łeba, Darłowo, Rewal, Mielno, Trójmiasto i Krynica Morska Hotele w tych miejscach mogą być w sezonie nawet kilkadziesiąt złotych droższe, w porównaniu do pozostałych miesięcy. Aby uniknąć windowania kosztów pobytu możesz zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem, dzięki czemu zapłacisz niższą cenę i zaoszczędzisz na dłuższy lub bardziej beztroski pobyt na urlopie.
Nad Bałtykiem z pewnością nie zabraknie atrakcji, ponieważ jest to jedno z najbardziej nastawionych na turystykę miejsc w Polsce. W sezonie urlopowym na wybrzeżu odbywają się koncerty gwiazd, festyny, jarmarki oraz działają sezonowe dyskoteki i kluby. Niewielkie odległości między nadmorskimi miasteczkami ułatwiają przemieszczanie się po miejscowościach i poszukiwanie atrakcji nie tylko w miejscu zakwaterowania.
Najbardziej popularną krainą jezior w Polsce są oczywiście Mazury. Do Mrągowa, Giżycka czy Mikołajek zjeżdża w sezonie wakacyjnym rzesza turystów z całego kraju. Kraina Tysiąca Jezior to jednak obszar dość mocno wysunięty na północny wschód, przez co oddalony od wielu miast w Polsce i trudno dostępny. Trasa z Wrocławia do najsłynniejszej krainy polskich jezior trwa aż 7 godzin. Choć Warmia i Mazury to niezwykłe tereny, nie każdy może pozwolić sobie na tak długi i daleki wyjazd.
To jednak nic straconego, ponieważ ukryte na granicy Wielkopolski i Kujaw ukryte są Pałuki – region, który często nazywany jest namiastką Mazur. Dla osób z południa Polski jest to dużo bardziej atrakcyjne i łatwiej dostępne miejsce na wypoczynek nad jeziorem (z Wrocławia droga trwa niecałe 3 godziny). Nadal możesz tam podziwiać gęste, półdzikie lasy i ponad 130 jezior, a przy okazji odwiedzić słynne muzeum archeologiczne w Biskupinie lub odwiedzić miejsca narodzin Klemensa Janickiego czy braci Śniadeckich.
Spływ kajakowy lub wędkowanie na urlopie to doskonały sposób na to, by się odprężyć i złapać bliski kontakt z naturą. Te aktywności najlepiej wykonywać na rzece, gdzie są one najbardziej przyjemne. Bory Tucholskie to miejsce, w którym nie brakuje ani rzek, ani atrakcji z nimi związanych. Na stronie https://agrokajaki.pl/ możesz znaleźć informacje o organizowanych tam spływach kajakowych i nie tylko. Bory Tucholskie słyną z bogactwa flory i fauny oraz mnogości szlaków turystycznych. Znajdujący się na ich terenie Narodowy Park “Bory Tucholskie” zachwyca swoją niepowtarzalną urodą i zachowaną dzikością krajobrazu.
Fot. Stéphane Bernard/unsplash.com