Co w tym roku czeka nas na Pyrkonie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pyrkon to jeden z największych w Europie festiwali fantastyki, gromadzi pasjonatów fantastycznych książek, filmów czy gier. W tym roku impreza odbędzie się jak zawsze w Poznaniu w dniach 17–19 czerwca.

Czego się spodziewać po tegorocznym Pyrkonie?

W 2022 roku odbędzie się XX, jubileuszowa edycja festiwalu. Jak co roku odbędą się liczne warsztaty, wykłady, spektakle i pokazy. Niektórzy kojarzą Pyrkon głównie z Maskaradą. I nic dziwnego. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów cosplayu w Polsce, który zachwyca nie tylko kostiumami, ale też występami scenicznymi. Ponadto w tym roku Maskarada będzie połączona z eliminacjami do finału ECF, który odbędzie się w Paryżu!

Ambitni goście Pyrkonu będą mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy filmowej w czasie Ryjówki. Jeśli wydaje Ci się, że wiesz wszystko na temat produkcji aktorskich i animowanych oraz ścieżek dźwiękowych, koniecznie weź udział w tegorocznym konkursie!

A może pragniesz uciec od codzienności i zanurzyć się w świecie elfów, wikingów i czarodziejów? Pozwól się wciągnąć do fantastycznych wiosek, w których doświadczysz ogromu emocji.

Gamerów zapraszamy do bloku gier bitewnych, a żądnych wiedzy – do bloku naukowego, gdzie w końcu uzyskasz odpowiedź na nurtujące Cię pytania: czy podróż w czasie jest możliwa? Ile jest prawdy w alchemicznych recepturach?

Zdj. główne: Pyrkon.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*