Urządzenia poprawiające jakość snu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W przypadku snu liczy się nie tylko jego prawidłowa ilość, ale także jakość. Jak więc zadbać o to, aby zawsze spać dobrze i wstawać pełnym energii? Przedstawiamy kilka sprytnych urządzeń, które pomogą Ci się wysypiać.

Opaska na rękę mierząca jakość snu

Jednym z popularniejszych gadżetów, który pomoże Ci nie tylko zmierzyć jakość Twojego snu, ale także będzie przydatnym kompanem podczas treningu lub innych czynności, jest smartband. Jak taka opaska działa w momencie, kiedy jej właściciel śpi? Przede wszystkim pozwala na zmierzenie pulsu, temperatury ciała, a nawet ciśnienia, co może wiele powiedzieć o jakości snu oraz o kondycji organizmu. Tego typu urządzenie umożliwia także mierzenie faz snu oraz ich długości. Jest to także świetny i bardzo delikatny budzik, który obudzi Cię nie za pomocą hałaśliwych alarmów, ale wibracji na ręce.

Maski – sposób na bezdech senny

Bezdech senny to choroba, w której podczas snu dochodzi do zatrzymania oddychania lub jego spłycenia. Jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia, ponieważ osoby cierpiące na bezdech mogą doświadczać nawet setki bezdechów w ciągu jednej nocy. Najlepszym rozwiązaniem, które pomoże Ci poradzić sobie z tą chorobą, są maski CPAP. Jak działa tego typu maska? Za pomocą systemu specjalnych rurek jest ona połączona z pompą, która pobiera powietrze z otoczenia i, po odfiltrowaniu, podaje je pacjentowi. O drodze podania decyduje rodzaj stosowanej maski.

Projektor światła

Jeśli odczuwasz problemu z zaśnięciem lub męczą Cię negatywne myśli, to świetnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie projektor światła. To niewielkie urządzenie pomoże Ci w osiągnięciu spokoju, a nawet wprowadzi Cię w stan swoistej medytacji. Gadżet ten to mały projektor w kształcie koła, który z powodzeniem zmieści się na stoliku nocnym. Działa on w bardzo prosty sposób, mianowicie projektuje pulsacyjne wiązki światła w kierunku sufitu. Jeśli skupisz się na owych pulsach i będziesz oddychać w ich rytmie, możesz mieć pewność, że sen przyjdzie szybciej, niż się tego spodziewasz. 

Inteligentny budzik

Naszą ostatnią propozycją urządzenia pomagającego w poprawie jakości snu jest inteligentny budzik. Pomaga on obliczyć, o których konkretnie godzinach następują poszczególne fazy snu. Dzięki temu będzie w stanie podać Ci czas, kiedy powinieneś położyć się spać oraz kiedy powinieneś się obudzić, aby mieć pewność, że będziesz wyspany.
Różnego rodzaju przydatne gadżety, które pomogą Ci w spokojnym zaśnięciu, znajdziesz na stronie internetowej https://mediasklep24.pl/.

Zdj. główne: bruce mars/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*