W jakim celu wynajmuje się skaner wewnątrzustny? 

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdy wie, do czego służy skaner w drukarce albo oddzielne urządzenie o takiej nazwie. Może oczywiście odczytać obraz, zarejestrować go, a na koniec przenieść w formie cyfrowej na nośnik danych. Jednak okazuje się, że także w dziedzinie, jaką jest stomatologia, uruchamiane jest narzędzie o dość podobnej nazwie, ale dokładnie określane jako skaner wewnątrzustny. To znacznie bardziej skomplikowana maszyna.

Prawdziwa rewolucja!

Zanim opiszemy poszczególne etapy związane z używania skanera wewnątrzustnego, najpierw warto wyjaśnić, dlaczego jest to aż tak innowacyjne i profesjonalne urządzenie. Otóż dzięki niemu można otrzymać wirtualny, jakże dokładny wgląd w jamę ustną pacjenta. Trwa to raptem kilkadziesiąt sekund! Po upływie tego czasu na ekranie komputera pojawi się kolorowy obraz w formacie 3D (połączony z kilku tysięcy mniejszych elementów, dlatego widać na nim wszystko – od struktur anatomicznych zębów i dziąseł, po ich kształt, skalę ubytków, a nawet wady zgryzu).

To dobra informacja, ale gdzie można znaleźć taką maszynę? W tym celu należy zajrzeć na https://cereclab.pl/, gdzie klikając na odpowiednią zakładkę, wybierze się ciekawą usługę. Na czym ona polega? Na wynajmie tego konkretnego urządzenia wysokiej jakości! Tym między innymi zajmuje się Laboratorium Protetyki Komputerowej CEREClab,

Kolejne kroki związane z używaniem skanera

Jeśli chodzi o skaner wewnątrzustny wynajem nie jest skomplikowany. Tę kwestię opiszemy w ostatnim akapicie. Wcześniej jednak wyjaśnimy, jak działa taki skaner. Okazuje się, że jest kilka, dokładnie sześć etapów, które ściśle dotyczą funkcjonowania sprzętu. Na początku specjalista precyzyjnie pobiera za jego pomocą tzw. cyfrowy wycisk. W tym czasie pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

Później odbywa się przesłanie gotowego pliku 3D (dzięki specjalnemu modułowi). To pozwala na zaprojektowanie przez protetyka odpowiedniego, nie budzącego wątpliwości, uzupełnienia zębów (robi to w programie CAD). Rekonstrukcja staje się łatwiejsza, bo dokonywana jest na najnowszych maszynach frezujących.

Skaner wewnątrzustny – wynajem

Jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu żaden stomatolog nie marzył, że protetyka aż tak się rozwinie, trafiając do cyfrowego świata. Wpływ na jej skok jakościowy miał właśnie skaner wewnątrzustny. Co ważne, jego wynajem w CEREClab odbywa się bezpłatnie. Urządzenie użyczane jest wówczas na próbę. Dopiero w dalszej kolejności możliwa jest stała współpraca.

Warto to zrobić, aby przekonać się, że skaner ten działa szybko, a przy tym pozwala zaoszczędzić i nie powoduje żadnych skutków ubocznych związanych z chociażby przeciągnięciem, skurczem mas oraz bezpośrednim naciskiem na przyległe tkanki! Podsumowując skaner wewnątrzustny od CEREClab sprawi, że lekarz stomatolog dokona szczegółowej analizy całego stanu uzębienia pacjenta, zlokalizuje każdy widoczny ubytek i zaplanuje odpowiednie leczenie.

Zdj. główne: Daniel Frank/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*