Jak skompletować dziecięcą wyprawkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oczekiwanie na maluszka jest czasem pełnym radości, ale nie brakuje w nim także dużych wydatków. Wózek, meble dziecięce, fotelik samochodowy i ubranka potrafią kosztować majątek, a są niezbędne dla bezpieczeństwa komfortu dziecka. Dodatkowo do kosztów przygotowań na powitanie dziecka na świecie trzeba doliczyć zapas pieluszek, nasączanych chusteczek i innych kosmetyków oraz całe mnóstwo zabawek. Jak zatem nie zbankrutować przy kompletowaniu wyprawki dla niemowlaka? Podpowiadamy!   

Zapas pieluszek i artykuły higieniczne   

Najlepiej jeszcze przed narodzinami dziecka zaopatrz się w pieluszki jednorazowe oraz mokre chusteczki do pupy. Po przyjściu malucha na świat żadne z rodziców nie będzie miało czasu ani ochoty, żeby chodzić do sklepu po takie rzecz. Wybierając kosmetyki dla maluszka zwróć koniecznie uwagę na jak jakość oraz skład produktów. Najlepiej wybierać kosmetyki hipoalergiczne i przeznaczone do delikatnej skóry. Przy zakupie kremu do smarowania skóry dziecka zwróć uwagę na to, żeby był naturalny, posiadał odpowiednie certyfikaty oraz krótki i prosty skład. Pamiętaj też o zakupie ręczników kąpielowych, które przydadzą się od razu po powrocie ze szpitala. Ostatnią pozycją na tej liście są pieluszki tetrowe lub bambusowe. Przydadzą się one zarówno do przykrywania maleństwa w upalne dni, jak i do wycierania jego buzi czy wyściełania wózka albo kosza Mojżesza.   

Łóżeczko dziecięce    

W pokoiku dziecięcym nie może zabraknąć łóżeczka. W pierwszych miesiącach, kiedy maluch nie przemieszcza się jeszcze samodzielnie i nie unosi samodzielnie głowy, spanie w łóżku z rodzicami jest skrajnie niebezpieczne. Wyposażenie łóżeczka na samym początku powinno być bardzo minimalne. Właściwie poza prześcieradłem na gumce i samym dzieckiem w specjalnym śpiworku, nie powinno być tam nic więcej. Z czasem można zacząć rozbudowywać aranżację łóżeczka i przestrzeni wokół niego, adekwatnie do wieku dziecka. Pościel bambusowa sprawdzi się doskonale dla najmłodszych dzieci, ponieważ jest naturalna i bardzo przewiewna, a do tego łatwo się pierze i szybko wysycha, co jest ważne na wypadek nocnych incydentów pieluszkowych. Jeśli chodzi o dekoracje, dużo bezpieczniej jest postawić na ozdoby na zewnątrz łóżeczka, niż w jego środku. Baldachim biały doskonale ożywi przestrzeń przy łóżku i nada całej kompozycji niepowtarzalnego uroku. 

Ubranka dla dziecka    

Przez pierwsze lata życia dziecko brudzi się bardzo często, czy to przez zawodność pieluszki czy przez zbyt duże zaufanie do swoich zdolności manualnych. Oznacza to, że jeśli nie chcesz wczesnych etapów swojego rodzicielstwa spędzić przy pralce i suszarce, potrzebujesz dość dużego zapasu ubranek. Co to oznacza? Przygotuj po kilka par body z długim i krótkim rękawem, spodenek, legginsów, kaftaników i bluzeczek, tak, aby móc zawsze stworzyć z nich jakiś zestaw. Im większe jest dziecko, tym wolniej zaczyna rosnąć, więc z czasem tak częste kupowanie ubrań przestaje być konieczne, jednak noworodek wyrasta ze swoich ciuchów z dnia na dzień. Weź to pod uwagę i dostosuj ilość ubrań dziecka do jego potrzeb i wieku. Niezależnie od pory roku, w jakiej dziecko przyjdzie na świat, potrzebujesz dla niego czapeczki, którą możesz kupić na stronie https://czapkolandia.pl/. Przyda się zarówno do ochrony przed zimnem, jak i przed słońcem.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Curtis Adams

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*