Zastawa do jadalni – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przeglądając katalogi sklepów z zastawą stołową, z początku możemy być zafascynowani szeroką gamą opcji. Prędko jednak możemy się zorientować, że ta niekończąca się liczba różnorodnych wzorów i stylów to w istocie udręka. Jak zatem wybrać najlepszą zastawę do naszego domu?

Stylowo (i użytecznie) nakryty stół, czyli przewodnik po jadalnianych zastawach

Decyzja o zakupie jadalnianej zastawy na pierwszy rzut oka może się wydawać banalnie prosta, jednak gdy zaczniemy zagłębiać się w temat, przeglądać konkretne katalogi i zastanawiać się nad tym, jaki styl najbardziej do nas przemawia, okazuje się, że trudno wyłonić najlepszego kandydata. Aby nieco ułatwić to zadanie, zebraliśmy 5 najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie zastawy stołowej. Niech będzie to coś w rodzaju przewodnika, dzięki któremu ominiemy każdą decyzyjną przeszkodę.

1. Upewnienie się, że zastawa stołowa zmieści się w naszej szafce, na półce i w zmywarce

Przed zakupem oszałamiających, oryginalnych, dużych i pięknych talerzy należy wziąć pod uwagę wysokość, szerokość i głębokość szafki, do której mają one trafić. Rozsądnie jest zmierzyć przestrzeń do przechowywania zastawy stołowej, zanim zdecydujemy się na jej wybór, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki i konstatacji, że ostatecznie do niej nie pasują. Zorganizujmy przestrzeń do przechowywania i rozważmy jej ograniczenia przed zakupem czegokolwiek, aby upewnić się, że nie musimy wracać do sklepu z wymarzonym produktem.

2. Poszukaj zastaw stołowych sprzedawanych na sztuki, niekoniecznie kompletów, aby dostosować je do swoich potrzeb

Kupowanie zastaw stołowych osobno, na sztuki, zamiast kupowania w komplecie pozwala wybrać dokładnie to, czego chcemy i potrzebujemy. Kupowanie w ten sposób zastawy stołowej pozwala również na łatwą wymianę uszkodzonych lub brakujących elementów, bez konieczności wymiany całego zestawu. Zyskujemy dzięki temu elastyczność w dodawaniu do swojej kolekcji różnych rodzajów zastawy stołowej. Możemy w ten sposób wiele urozmaicić i pobawić się stylem i formą.

3. Biel to klasyczny kolorystyczny faworyt, a zaraz za nią kroczy kość słoniowa

Biała porcelana lub porcelana w kolorze kości słoniowej nigdy jeszcze nie wyszła z mody i nigdy nas nie zawiedzie. Te kolory są eleganckie, klasyczne i uniwersalne. Białe tło sprawi, że nasze potrawy będą wyglądać o wiele bardziej apetycznie i wykwintnie. Stanowią świetny zestaw bazowy, który zawsze możesz zaakcentować kolorowymi miseczkami lub kubkami. Przez zabawę, dodawanie drobnych elementów zastawy stołowej w różnych kolorach możemy stworzyć naprawdę niesamowity efekt.

4. Wystarczająca ilość elementów – podstawa na udane spotkania rodzinne i towarzyskie

Dobrze jest zaplanować z wyprzedzeniem dodatkowych gości, których możemy potencjalnie podejmować w naszym domu. Od rodzinnych przyjęć po przyjacielskie luźne spotkania, nawet jeśli w naszym gospodarstwie domowym na co dzień mogą być tylko jedna lub dwie osoby. Z reguły dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w dwa komplety bazowe.

5. Jeden zestaw na co dzień i na uroczystą kolację

Warto zainwestować w jeden fajny zestaw zarówno do codziennego użytku, jak i do uroczystej kolacji, który będziemy mogli podziwiać przy każdej okazji.

Zdjęcie główne: pexels.com//Tony Smith

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*