5 nowości wydawniczych dla dzieci

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Książek dla dzieci wychodzi dzisiaj co niemiara, ale naprawdę dobrych i zasługujących na uwagę nie tak znowu wiele. Nasza skromna poniekąd lista zawiera tylko to, co najcenniejsze na rynku wydawniczym. Te pozycje rozbawią, rozczulą i poszerzą horyzonty Twojego dziecka.

„Gwiazdkowy prosiaczek”, J. K. Rowling

7-letni Jack kocha swoją pluszową świnkę, która jest z nim zawsze, i w chwilach radości, i w smutku. W Wigilię wydarza się jednak coś strasznego: prosiaczek ginie. Wigilijna noc to zarazem czas, kiedy wszystko wokół ożywa… Nawet zabawki. Dlatego Jack razem z nowym pluszowym przyjacielem udaje się w niesamowitą podróż po Krainie Zaginionych, w której podejmuje rozpaczliwą próbę ocalenia swojego prosiaczka ze szponów przerażającej istoty.

J. K. Rowling, jedna z najlepszych na świecie opowiadaczek, napisała fascynującą i krzepiącą serce historię o miłości dziecka do najdroższej mu na świecie rzeczy –  o tym, do jakich poświęceń gotów jest mały chłopiec, by ocalić swoją zaginioną przytulankę. „Gwiazdkowy prosiaczek” opatrzony wspaniałymi ilustracjami Jima Fielda z pewnością przypadnie do gustu wszystkim członkom rodziny.

„Mopsik, który chciał zostać dynią”, Bella Swift

Bella Swift to kolejna brytyjska pisarka, która wie, jak rozbudzić w dziecku pasję czytania. W ramach jej popularnej serii o uroczym mopsiku pojawił się kolejny tom. Tym razem suczka Peggy chce zostać… dynią. A wszystko z powodu Halloween. 

Właściwie Peggy nie cieszy się z nadchodzącego święta – na myśl o zjawach i duchach zdejmuje ją strach! Ale jej kochana pani Chloe marzy o tym, by razem z Peggy udać się na święto duchów w przebraniu dyni. Czy mopsik przezwycięży swój strach? Tak bardzo nie chciałby rozczarować Chloe!

„Tu jest nasz dom. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć”, Tracey Turner

Wyrusz z dzieckiem w zadziwiającą podróż po świecie na spotkanie 20 dzieci o zupełnie innym stylu życia! Z tą lekturą macie okazję popływać z żółwiami wśród bujnej rafy koralowej Południowego Pacyfiku, podążyć w ślad za reniferami w ich żmudnej wędrówce po zaśnieżonej syberyjskiej tundrze, a nawet zjechać do szkoły na metalowej linie u podnóża And. 

Ta książka otworzy Twojemu dziecku oczy na różnorodność kulturową i odmienne style życia. Razem przekonajcie się, jak żyją dzieci w różnych zakątkach planety! 

„Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata”, Rachel Williams

Przyroda wokół nas jest taka wspaniała! A jeśli tak poświęcić trochę czasu na zgłębienie zagadek i cudowności, jakie w sobie kryje? Ta książka zachęca rodziców i dzieci do zwolnienia tempa i otwarcia oczu na cuda, jakich dostarcza nam w obfitości natura. Rośliny, zwierzęta, zjawiska atmosferyczne to fascynujące przedmioty obserwacji – wystarczy tylko się przy nich zatrzymać… To cenny przewodnik przyrodniczy na wszystkie pory roku, praktyczny i przynoszący ukojenie.

„Ella i szantażysta”, Timo Parvela

Wśród nowości wydawniczych dla dzieci nie może zabraknąć nowej części przezabawnej serii o Elli i jej kolegach z klasy. W Finlandii, skąd pochodzi autor książek o Elli, Timo Parvela uchodzi za najlepszego pisarza dla dzieci. W czym tkwi jego siła? Fin posiada nieprawdopodobną zdolność do rejestrowania zdarzeń z życia codziennego z punktu widzenia dziecka. W połączeniu z dużą dawką poczucia humoru, książki Parveli gwarantują dzieciakom (i nie tylko) świetną zabawę.

Zdj. główne: Kimberly Farmer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*