5 popularnych spektakli. Na co warto wybrać się do teatru?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dla miłośników sztuki teatralnej każda premiera to ważne i długo wyczekiwane wydarzenie. Które spektakle cieszą się obecnie największą popularnością?

Dlaczego warto chodzić do teatru?

Niektórzy uważają, że spektakle teatralne to sztuka wysoka, której mogą nie zrozumieć. Takie podejście nie jest dobre. Owszem, teatr nowoczesny proponuje często sztuki alternatywne, które nie każdemu mogą przypaść do gustu. Również tradycyjne spektakle nie znajdują uznania u wszystkich. Jednak nie oznacza to, że trzeba rezygnować z przyjemności wyjścia do teatru. Repertuar jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Każde wyjście na sztukę teatralną to doskonała okazja do tego, aby spędzić czas w miłym towarzystwie. Popularne spektakle teatralne cieszą się na tyle dużym uznaniem, że bilety na przedstawienia rozchodzą się w tempie ekspresowym. Jeżeli chcesz zrobić wrażenie na swojej wybrance i zabrać ją na długo wyczekiwaną premierę, pamiętaj o tym, aby miejsca zarezerwować odpowiednio wcześniej. Poniżej podpowiadamy, na jakie spektakle warto wybrać się do teatru – od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Szalone nożyczki

To już prawdziwa klasyka – formuła tego spektaklu jest wyjątkowa. O jego zakończeniu decyduje bowiem… widownia! Warto wiedzieć, że sztuka ta na deskach polskiego teatru po raz pierwszy została wystawiona ponad dwadzieścia lat temu! Od tego czasu jest grana na deskach wielu teatrów, a niemal na każdym spektaklu aktorzy mogą cieszyć się z kompletu widowni. Jest to komedia, na którą warto wybrać się ze znajomymi. Doskonałe wrażenia gwarantowane! Czterech podejrzanych jest uwikłanych w pewne zdarzenie, a dwóch śledczych próbuje rozwiązać sprawę. Czy im się uda? Przekonaj się sam! Ten spektakl można oglądać wielokrotnie i za każdym razem może mieć inne zakończenie!

Teatr Kwadrat: Szalone Nożyczki Paul Pörtner w reż. Marcina Sławińskiego

Mayday

To kolejna propozycja dla osób, dla których wyjście do teatru ma być przede wszystkim doskonałą zabawą. Potężna dawka, momentami nieco absurdalnego humoru, od wielu lat przyciąga miłośników teatralnych komedii. W roli głównej można obserwować pewnego taksówkarza, który ma pociąg do pięknych kobiet. Jako że decyzja o wyborze jednej partnerki okazała się zbyt trudna, to postanowił związać się z dwiema kobietami jednocześnie. Co z tego wynikło? O tym musisz przekonać się sam!

Teatr Bagatela Kraków – Mayday – Jubileusz 20-lecia

Metro

Metro to bez wątpienia nie lada gratka dla miłośników musicali. Na deskach teatralnych gości od wielu lat. Każdy, kto wybierze się na ten musical, ma gwarancję ponad dwóch godzin niesamowitych przeżyć. Młodzi artyści opowiadają o swoich pasjach i marzeniach. Przy pomocy reżysera, który wiedzie podziemne życie, wystawiają w tytułowym metrze spektakl dla pasażerów. Czy historia ta zakończy się angażem do profesjonalnego teatru? Sprawdź to! Bilety na spektakle w warszawskim teatrze Buffo rozchodzą się z prędkością błyskawicy – spiesz się, aby nie zabrakło dla Ciebie miejsca!

Buffo Studio – Musical Metro

Chicago

Nie tylko Metro przyciąga do teatru miłośników musicali. Równie ogromną popularnością wśród widzów cieszy się spektakl Chicago, który wystawiany jest między innymi na deskach krakowskiego teatru muzycznego Variete. Nie brakuje głosów, że akcja wciąga widza w świat intrygi, gdzie morderstwo przeplata się z chciwością i wyzyskiem. Widzowie z zapartym tchem chłoną kolejne sceny – chcesz do nich dołączyć? Koniecznie zarezerwuj bilet! Wisienką na torcie jest doskonała obsada spektaklu. W głównych rolach można zobaczyć doskonały kunszt aktorski prezentowany między innymi przez Alicję Kalinowską oraz Katarzynę Osipuk.

Krakowski Teatr Variette – Chicago

Hamlet

Na sam koniec – prawdziwa perełka, a mianowicie Hamlet. Sztuka ta doczekała się wielu interpretacji. Nie raz była grana na deskach teatrów w całej Polsce. Dużym zainteresowaniem widzów, którym blisko jest do sztuk teatralnych utrzymanych w klimacie klasycznym cieszy się przedstawienie w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego wystawiane w krakowskim Teatrze Starym. Najbliższe spektakle odbędą się już pod koniec września!

Narodowy Stary Teatr – Hamlet

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*