Co ciekawego w 2023 r. czeka w Krakowie na miłośników kultury?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kraków to miasto bardzo silnie związane z historią i kulturą. Co roku na jego terenie odbywają się liczne wydarzenia literackie, festiwale muzyczne i imprezy kulturalne. Imprezy w Krakowie mają na tyle zróżnicowany charakter, że można śmiało uznać, iż każdy miłośnik szeroko pojętej kultury znajdzie wśród nich coś dla siebie. Wiele z nich jest organizowanych z inicjatywy KBF, czyli Krakowskiego Biura Festiwalowego, które planuje krakowskie wydarzenia od A do Z, dbając o promowanie lokalnej kultury na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

KBF, czyli imprezy w Krakowie w profesjonalnym wydaniu

Wiele ważnych wydarzeń kulturalnych w Krakowie odbywa się z inicjatywy KBF, czyli Krakowskiego Biura Festiwalowego. Powstało ono jako gminna instytucja kultury, której początki istnienia sięgają roku 1997. Do jego zadań należy realizacja i promocja wydarzeń kulturalnych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim, a często także międzynarodowym. W celu realizacji swoich zadań, KBF nawiązuje współpracę z innymi instytucjami kultury, stowarzyszeniami i organizacjami.

Krakowskie Biuro Festiwalowe cyklicznie organizuje imprezy w Krakowie o różnych rozmiarach. Do najbardziej znanych spośród nich zaliczają się festiwale muzyczne, w tym Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Opera Rara, czy Festiwal Muzyki Filmowej. Z jego inicjatywy odbywają się także prezentacje sztuk wizualnych (np. ArtBoom Festival) oraz spotkania literackie, wystawiane są sztuki teatralne, a także odbywają się imprezy w Krakowie w plenerze.

Fot.: elements.envato.com / oneinchpunchphotos

W ramach swojej działalności KBF wydaje także „Karnet” – krakowski miesięcznik kulturalno-turystyczny, a także prowadzi sprzedaż biletów na poszczególne wydarzenia, które każda, zainteresowana udziałem w nich osoba może nabyć za pośrednictwem serwisu internetowego KBF Bilety lub aplikacji mobilnej na telefon KBF Plus.

Jakie imprezy odbędą się w Krakowie w 2023 r.?

W 2023 r. Kraków ponownie stanie się tętniącym życiem i kulturą miastem, które będzie tłumnie odwiedzane przez miłośników wydarzeń muzycznych, literackich i związanych ze sztuką, z całej Polski. Na miłośników literatury czeka bardzo ciekawa wystawa poświęcona twórczości Emeryka Hutten-Czapskiego o tytule „Co czytano w alkowach?”. W jej ramach goście poznają książki, które cieszyły się zainteresowaniem czytelników żyjących od XV do XIX w. i były chętnie czytywane w prywatnym zaciszu – są to m. in. dzieła z literatury pięknej z różnych epok, literatura epistologiczna, religijna i wiele innych.

Miłośnicy muzyki współczesnej mogą natomiast wziąć udział w koncercie będącym swoistym hołdem dla twórczości Goerge’a Michaela pt. „FastLove”, który w Krakowie odbędzie się już 2 marca 2023 r. Na miłośników teatru czeka natomiast spektakl „Wesele Figara”, który zostanie wystawiony 3 marca w krakowskim Teatrze Bagatela. Najmłodsi, wspólnie z rodzicami, będą mogli się natomiast wybrać na „Bajki muzyką pisane” – cykl teatralny, który łączy barwne opowieści z przepięknym tłem muzycznym. Wydarzenie składa się z kilku spektakli tematycznych, które odbędą się w 2023 r. w Filharmonii Krakowskiej.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / RossHelen

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wspieraj lokalne firmy!
Wspieraj lokalne firmy!
Pomysły na organizację wieczoru panieńskiego
Pomysły na organizację wieczoru panieńskiego

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*