Co dodać do diety, aktywnie ćwicząc na siłowni?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dieta to jeden z najważniejszych elementów, który składa się Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Zbilansowana, różnorodna i zdrowa dieta jest podstawą do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Aktywny tryb życia sprawia, że Twoje ciało ma o wiele większe zapotrzebowanie na energię, dlatego ćwicząc na siłowni, warto przykładać większą wagę do diety. Podpowiadamy, jakie produkty i suplementy są ważne i pomocne dla osób trenujących na siłowni.  

Suplementy białkowe  

Białko jest składnikiem odżywczym, ponieważ to z niego w największej części składają się mięśnie i ścięgna. O jego właściwościach i roli w diecie wiedzą nawet osoby, które nie interesują się kulturystyką czy sportem. Osoby, wystawiające swoje ciało na większy wysiłek, mają większe zapotrzebowanie na białko, dlatego bardzo ważna jest jego suplementacja w postaci odżywek i koktajli białkowych. Aminokwasy znajdują się także w produktach odzwierzęcych, na przykład w mięsie i nabiale. Oprócz suplementacji, warto wdrożyć w życie dietę wysokobiałkową, składającą się z produktów takich, jak na przykład twaróg, jogurty i inny nabiał, białe i czerwone mięso, a także zboża i warzywa strączkowe. 

Jednym z najważniejszych dla budowy mięśni aminokwasów, jest kreatyna, która jest głównym białkiem, z którego składa się tkanka mięśniowa. Sportowcy chętnie dodają ją do swojej diety, aby szybciej zauważać efekty swojej pracy na siłowni i cieszyć się lepszą sylwetką.  

Suplementy na spalanie tłuszczu  

Jeśli trenujesz z myślą o zrzuceniu kilku kilogramów i chcesz jak najszybciej zobaczyć efekty swojego wysiłku, możesz sięgnąć po suplementy wspomagające odchudzanie. Takie dodatki dietetyczne to tak zwane boostery metabolizmu, czyli składniki takie, jak zielona herbata, kapsaicyna czy l-karnityna, które przyspieszają przemianę materii i spalanie kalorii. Przyjmowanie suplementów na odchudzanie pozwala w szybkim tempie zauważyć rezultaty swoich starań, dzięki czemu nie stracisz motywacji do dalszego wysiłku. Spalacze tłuszczu mogą pozytywnie wpłynąć na Twój organizm i poprawić stan zdrowia, ponieważ poza przyspieszeniem spalania tkanki tłuszczowej, wspierają także oczyszczanie organizmu z toksyn i niepotrzebnych substancji.   

Suplementy zwiększające wydajność organizmu  

Dla dobrego i skutecznego treningu bardzo ważna jest odpowiednia wydajność organizmu. Przedtreningówka jest suplementem, który dodaje Ci energii i siły na wykonanie intensywnego treningu. Nie jest to produkt, który przyjmuje się przed joggingiem, aerobikiem czy jogą, a raczej przed intensywnym treningiem siłowym lub sesją crossfit. Zwłaszcza, jeśli ćwiczysz często, szybka regeneracja mięśni i całego organizmu będzie ogromnym ułatwieniem i pozwoli Ci na bardziej regularne treningi. Przedtreningówki sprawiają, ciało i mięśnie później się męczą, a umysł jest bardziej skoncentrowany przez cały czas treningu. Pozwala to na osiągnięcie o wiele lepszych wyników podczas ćwiczeń oraz zwiększenie ich efektywności.  

Okazjonalne wizyty na siłowni nie wymagają szczególnych zmian w diecie, jednak jeśli chcesz ćwiczyć regularnie i intensywnie rozbudowywać swoją masę mięśniową, warto wprowadzić do swojej codzienności suplementy. Dodatki dietetyczne zwiększają wydolność organizmu i pozwalają na lepsze wyniki. 

Zdjęcie główne: pexels.com/ready made

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*