Sposoby na zdrowe odżywianie dla zabieganych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ciągły pośpiech i natłok obowiązków przyczyniają się do zaniedbania podstawowych potrzeb – zaspokojenia głodu oraz dostarczenia organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Czy istnieje prosty patent na to, aby skrócić czas przyrządzania zdrowych posiłków? Sprawdźmy! 

Zdrowe odżywianie to nie lada wyzwanie dla osób aktywnych zawodowo. Dla chcącego, nic trudnego! Wystarczy odpowiednio zorganizować swój czas w kuchni i przygotować posiłki wcześniej. Jak zabrać się za planowanie? O czym warto pamiętać przyrządzając dania? Na te pytania poznasz odpowiedź lada moment! 

ABC w kuchni 

Jeżeli aktualnie jesteś na diecie to powinieneś wziąć sobie do serca kilka cennych uwag. Przede wszystkim przygotowując posiłki w domu zadbaj o ich dostateczną ilość (pamiętaj jednak, aby zachować umiar, nie pozwól sobie na wyrzucanie żywności do kosza na śmieci). Zastanów się, ile jesteś w stanie poświęcić czasu na gotowanie w tygodniu. Komponuj dania wykorzystując do tego celu produkty niezbędne w zachowaniu zbilansowanej diety (warzywa, owoce, produkty zbożowe, białkowe, tłuszcze roślinne). Ogranicz liczbę naczyń i postaw na posiłki, które przygotujesz przy użyciu jednego garnka lub patelni. 

Szukaj inspiracji 

W Internecie znajdziesz mnóstwo przepisów kulinarnych wraz z podaną kalorycznością. Warto skorzystać z gotowych propozycji, szczególnie wtedy, gdy brakuje pomysłu na skomponowanie pełnowartościowego posiłku na cały tydzień. Coraz więcej dietetyków udziela się w formie video i dzieli się swoimi pomysłami w serwisach społecznościowych, typu TikTok, Instagram czy YouTube. 

Zalety diety pudełkowej 

Dla antyfanów gotowania znajdą się inne formy wsparcia, jedną z nich jest dieta pudełkowa Łódź. Korzystając z tego typu oferty nie musisz obawiać się o monotonnie posiłków czy systematyczne odwiedzanie supermarketów. Ponadto zachowujesz regularność w przyjmowaniu pokarmów oraz masz pełną nad liczbą spożytych kalorii. 

Argumentem przemawiającym za tym, aby skorzystać z usług proponowanych przez catering dietetyczny Łódź jest komfort – nie musisz wychodzić z domu celem zamówienia posiłków. Poza tym śmiało możesz skonsultować się z ekspertem, jeżeli nie jesteś przekonany, co do niektórych dań. 

Oprócz kontroli spożytych kalorii, masz świadomość tego, ile pieniędzy przeznaczasz na jedzenie. To dobra inwestycja dla osób, którym trudno przychodzi wdrożenie zdrowszych nawyków żywieniowych oraz pragnących zastąpić niezdarne opracowywanie posiłków w domu przez catering Łódź

Fot.: Ella Olsson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*