Wkrótce premiera książki „Gwiazdkowy Prosiaczek” J.K. Rowling

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najnowsza książka dla dzieci autorki przygód Harry’ego Pottera będzie miała swoją oficjalną premierę aż w 35 krajach, w tym również w Polsce – 12 października. Tymczasem już wiemy, jak wygląda jej okładka.

„Gwiazdkowy prosiaczek” to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych książek dla dzieci w ostatnich miesiącach. Ta pełna emocji i podnosząca na duchu jednotomowa historia opowiada o chłopcu oraz jego ukochanej przytulance. Kiedy w wigilijną noc jego zabawka znika, postanawia udać się w magiczną podróż, aby odnaleźć swojego najlepszego przyjaciela. Nowa książka będzie liczyła 336 stron, nie ma związku z wcześniejszymi dziełami pisarki i jest dedykowana dzieciom powyżej 8. roku życia.

MediaRodzina – Nowa książka J.K. Rowling, pierwsza po wydaniu cyklu Harry Potter: „Gwiazdkowy prosiaczek”

Wyjątkowa okładka

Wydawnictwo Media Rodzina uchyliło rąbka tajemnicy i zaprezentowało kolorową okładkę dzieła. Jej autorem jest nagradzany ilustrator i reżyser animacji – Jim Field. On również odpowiada za ilustracje wewnątrz książki. Jak podkreśla sama pisarka J.K.Rowling:

Ilustracje Jima są wprost idealne. Mam wrażenie, że Jim odgaduje i ilustruje moje najskrytsze myśli! Aż krzyknęłam, gdy zobaczyłam ilustrację jednej ze scen (nie powiem której, żeby nie spoilerować), tak wiernym była odzwierciedleniem!

Przedsprzedaż wydania w jęz. polskim rozpocznie się już 12 lipca.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*