Co kupić dzieciom na Wielkanoc?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Choć pod względem prezentów Wielkanoc wyraźnie ustępuje miejsca Bożemu Narodzeniu, dorośli lubią obdarowywać najmłodszych drobnymi upominkami. Jeśli nie chcesz kolejny rok z rzędu dawać im tradycyjnych czekoladowych jajek albo zajączków, zapoznaj się z naszą listą ciekawych prezentów, które sprawią frajdę Twoim pociechom!

Pluszowy zajączek

Zamiast sztandarowych słodkości podaruj dziecku na Wielkanoc coś bardziej oryginalnego, a mimo to wciąż nawiązującego do tematyki świątecznej: pluszowego zajączka wielkanocnego. Poprzez zabawę Twoje dziecko pozna symbol świąt wielkanocnych. Kto wie, może maskotka zaskarbi sobie serce dziecka i stanie się jego idealnym towarzyszem zasypiania? Zamiast zajączka możesz kupić dziecku pluszowego kurczaczka, który będzie równie uroczym i trafionym prezentem na święta.

Śliniaczek z motywem zajączka

Nie tylko kilkulatki mogą świętować z dorosłymi Wielkanoc. Niemowlęta też mają do tego prawo, nawet jeśli nie mogą jeszcze jeść czekolady i uczestniczyć w wielkanocnych zabawach. Pozostaw tym najmłodszym drobne wspomnienie z ich pierwszych świąt wielkanocnych, ofiarując im chociażby śliniaczek z ich imieniem i motywem zajączka. Brzdąc będzie nosił go dumnie przez całą Wielkanoc, a Ty z przyjemnością obejrzysz potem zdjęcia rodzinne z maluchem w jego nowym odświętnym śliniaczku.

Woreczek na wielkanocne smakołyki

Jeśli zapytasz swoją pociechę, z czym kojarzy jej się Wielkanoc, z pewnością usłyszysz: „z czekoladą!”. Jeśli w Twojej rodzinie nie ma zwyczaju chowania jajek czekoladowych w domu czy ogrodzie, koniecznie tę zabawę wypróbuj. Spraw swoim dzieciom sznurowane woreczki, do których będą wkładać znalezione podczas zabawy jajeczka. Bądź eko i postaw na naturalne materiały. Idealne będą torby z bawełny, lnu czy juty.

Wielkanocny zestaw kreatywny

Jeśli już jesteśmy przy zabawach z dziećmi, o które warto wzbogacić okres świąteczny, rozważ zakup zestawu kreatywnego do tworzenia ozdób wielkanocnych. To świetny upominek, który nie dość, że umili czas spędzony w domu, to jeszcze rozwinie zdolności manualne i wyobraźnię dziecka. Za pomocą farb, modeliny i innych akcesoriów dekoracyjnych Twoje dziecko wyczaruje zajączki, baranki i kurczaczki, którymi przyozdobisz swój dom na święta.

Skaczące jajko i inne zabawki

Twoja pociecha z pewnością doceni wszelkie akcesoria do zabawy na świeżym powietrzu. W tym roku Wielkanoc zapowiada się słonecznie. Wykorzystaj to i po obfitym śniadaniu wielkanocnym zaproponuj swoim dzieciom zabawy ruchowe. Możesz kupić zestaw narzędzi ogrodniczych dla dzieci, który doskonale sprawdzi się do zabawy w ogrodzie. W lany poniedziałek możecie stoczyć „bitwę wodną” – do tego będą Wam potrzebne plastikowe pistolety na wodę.

A co powiesz na skaczące jajko, które przy zetknięciu z podłogą nie tłucze się, tylko odskakuje, żeby osiągnąć jeszcze wyższy pułap? To bardzo oryginalna zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3. roku życia. Tym młodszym możesz podarować marakasy – drewniane jajka wydające przy potrząsaniu charakterystyczne dźwięki.

Zdj. główne: Tim Gouw/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*