Andrzejki w domu – o czym pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Imprezy andrzejkowe od lat cieszą się w Polsce dużą popularnością. Jak zorganizować niezapomniany andrzejkowy wieczór? Sprawdź, o czym warto pamiętać!

Odpowiedni klimat we wnętrzu

Andrzejki przypadają co roku z 29 na 30 listopada. Aby ten wieczór był magiczny, warto zadbać o wyjątkową atmosferę. Odpowiednie oświetlenie, np. cottonballsy lub tradycyjne woskowe świece wprowadzą cię w andrzejkowy nastrój. W ten wieczór doskonale sprawdzą się również aromatyczne kadzidełka, które wypełnią pomieszczenie niesamowitym zapachem. W centralnym miejscu w pokoju umieść szklaną kulę przepowiadającą przyszłość. Nie możesz zapomnieć także o takich rekwizytach, jak duża miedziana miska czy masywny klucz, niezbędny do lania wosku. I oczywiście koniecznie włącz nastrojową muzykę!

Przekąski

W andrzejkowy wieczór warto postawić na szybkie i łatwe w przygotowaniu przekąski. Doskonale sprawdzą się w tym dniu owocowe koreczki, warzywne roladki z tortilli lub sakiewki z ciasta francuskiego. Nie zapomnij również o kolorowych i efektownych drinkach.

Twisted – 10 Finger Foods For Your Next Party

Wróżby andrzejkowe

To podstawa każdego andrzejkowego wieczoru. Warto wcześniej zrobić listę wróżb i w oparciu o nią przygotować wszystkie niezbędne do nich rzeczy. Najbardziej popularne wróżby to lanie wosku, obieranie jabłek oraz przestawianie butów. Popularne jest także losowanie karteczek z imionami przyszłych ukochanych.

Jesteście ciekawi, jak dawniej obchodzone andrzejki? Zobaczcie film na ,,Paranormalia”:

Paranormalia – JAK SŁOWIANIE OBCHODZILI ANDRZEJKI? – WRÓŻBY SŁOWIAŃSKIE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*