Co warto wiedzieć zamawiając catering na domówkę?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Planujesz większą domówkę, ale nie planujesz spędzać pół dnia „przy garach”? Mamy dla Ciebie wygodną propozycję!

Zamawiając catering domowy w Łodzi lub Warszawie, zwykle stajemy przed różnymi wyzwaniami natury logistycznej. Czy mamy wystarczającą ilość krzeseł i miejsca przy stole, oraz odpowiednią zastawę? Najważniejsze jednak pytanie brzmi: czy jesteśmy w stanie przygotować jedzenie dla kilkunastu osób? Niektórzy podejmują wyzwanie i organizują imprezy samodzielnie, co zasługuje na ogromny szacunek, ale dla tych, którzy potrzebują pomocy, przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących zamawiania cateringu na imprezy domowe.

Pierwszą ważną kwestią jest termin imprezy. Branża cateringowa cechuje się wysoką sezonowością, dlatego istnieją okresy w ciągu roku, kiedy należy zamówić catering z dużym wyprzedzeniem lub wręcz rekomendowane byłoby przenieść imprezę na inny termin. Na przykład jednym z sezonowych szczytów są wszystkie majowe niedziele komunijne, okres wigilijno-świąteczny oraz dzień Sylwestra. Warto mieć to na uwadze, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i nerwów.

Drugą istotną sprawą jest to jak liczba zaproszonych osób ma się do naszych możliwości lokalowych. Należy wziąć pod uwagę ilość miejsc siedzących przy stole oraz samą liczbę siedzisk lub krzeseł, którymi dysponujemy. Jeśli ilość miejsc jest ograniczona, a charakter imprezy nie jest zbyt formalny, możemy zdecydować się na formę „standing party”, w której poczęstunek będzie podawany w formie bufetu szwedzkiego, a całość uzupełnią stoły koktajlowe. Jeśli wymagane są miejsca siedzące, można zamówić dodatkowe krzesła i stoły w firmie cateringowej lub wypożyczalni gastronomicznej.

Trzecią i najważniejszą kwestią jest menu na imprezę domową. Niezależnie od okazji, żadna impreza domowa nie obędzie się bez dobrego jedzenia. Należy rozważyć, czy serwować gościom obiad, ograniczyć się do zimnej płyty, a także czy zamówić tort czy wystarczą dobre ciasta. 

Jeśli decydujemy się na obiad, polecamy zamówić tyle porcji dodatków skrobiowych i warzywnych, ile jest uczestników imprezy, a nieco więcej (ok. 20-30%) dań głównych, takich jak mięsa, ryby, dania wegetariańskie lub wegańskie. Na zimną płytę liczmy około 250-300g jedzenia na osobę. Warto także pomyśleć o przekąskach zimnych, takich jak indywidualne porcje w kieliszkach lub sałatkach, mięsnym paterach, deskach z serami lub rybami na zimno.

Warto pomyśleć o przekąskach zimnych w formie gotowych zestawów na paterach lub w wersji indywidualnych pojedynczych porcji w kieliszkach, a także o dwóch, trzech rodzajach sałatek czy klasycznych paterach mięs, deskach z serami czy rybami na zimno. Wszystkie oferty, które mogą się przydać przy zamówieniu cateringu domowego znajdziecie pod jednym linkiem: https://pankanapka.pl/catering-domowy. W naszej ofercie cateringu domowego znajdują się m.in. gotowe zestawy na określoną liczbę osób: https://pankanapka.pl/zestawy-na-10-15-20-25-30-osob. Jeśli macie wątpliwości ile i czego zamówić nie wahajcie się kontaktować z nami.

Kolejna sprawa – alkohole, bezalkoholowe napoje zimne i gorące. Robić na raz kilkanaście kaw i herbat to żadna frajda, są na szczęście urządzenia i rozwiązania, które Wam pomogą. Wynajęcie warnika do wrzątku, zaparzacza do kawy lub ekspresu przygotowującego oba rodzaje napojów to drobny wydatek, który Was nie zrujnuje, a będzie wydatną, efektywną pomocą w trakcie imprezy. Alkohole według indywidualnych preferencji. Przesąd, że białe wino do ryb i drobiu, a czerwone do mięs czerwonych raczej odchodzi już do lamusa, także nie przejmujcie się tym tak bardzo. Ile zakupić? Pół butelki wina na osobę na dłuższy wieczór wydaje się być rozsądną opcją, ale to Wy znacie swoich gości najlepiej 😉

Jacek Matuszewski

P.S. Gdzie działamy? O tym dokładniej na naszym blogu w artykule https://pankanapka.pl/gdzie-dowozi-catering-pan-kanapka w skrócie zaś można powiedzieć: nasz catering na imprezę domową zamówicie w Warszawie i aglomeracji warszawskiej oraz analogicznie w Łodzi i aglomeracji łódzkiej. Dostarczyliśmy już niejeden catering do domu w Łodzi i Warszawie. Z nami domowe przyjęcia udają się lepiej! Sprawdź koniecznie opinie o nas w Google i na Facebooku! Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*