Czego nie powinno zabraknąć na weselnym stole?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nareszcie! Oficjalnie można organizować duże wesela, co oznacza, że u wielu czekających do ostatniej chwili par dopiero rozpoczyna się intensywny okres przygotowań i planowania. Dopracowanie szczegółów na sali weselnej to jeden z trudniejszych tematów, ponieważ o wielu drobnych elementach można zapomnieć. Upewnij się, że masz już wszystkie rzeczy, których nie może zabraknąć na weselnym stole!

Dekoracja stołu

Zanim zaczniesz planować, co do picia i jedzenia będzie na Twoim weselu, przemyśl dekorację stołów. Powinna być ona na tyle duża, by być widoczna, ale mimo to nie zajmować na stole zbyt dużo miejsca, ponieważ najważniejsze na stole jest jednak jedzenie. Dekoracja musi oczywiście pasować do motywu przewodniego wesela. Mogą to być na przykład te same kwiaty, które pojawiły się na zaproszeniach lub kompozycje w tych samych kolorach. Jeśli miejsce na stołach w sali weselnej jest bardzo ograniczone, możesz postawić na ozdobę w formie obrusa. Większość sal zapewnia zwykłe, białe obrusy na stoły, co daje bardzo dobrą bazę do ustawiania dekoracji. Jednak kiedy sam obrus ma być ozdobą, warto postawić na bardziej wzorzyste materiały. Na stronie https://www.tekstylialand.pl/obrusy-c-30.html znajdziesz mnóstwo wzorów materiałów, z których na wymiar może zostać uszyty obrus na Twoje wesele. Wybór na przykład motywu kwiatowego podobnego do tego z zaproszeń to świetny zastępnik dla wazonów z kwiatami i innych stroików. To oszczędność miejsca i pieniędzy, a obrusy po weselu możesz sprzedać dalej lub wykorzystać w kreatywny sposób.

Fot. Ivan/Pexels

Alkohol dla każdego

Polskie wesele kojarzy się głównie z wódką, to standard, którego zazwyczaj nie brakuje na takiej zabawie. Warto wziąć jednak pod uwagę, że nie każdy pije mocne alkohole. O tych gości również należy zadbać i postawić na stołach również wina, szampany oraz piwa. Stół z innymi alkoholami może stać osobno na sali, ale butelki mogą również znaleźć się na stołach, przy których siedzą goście. Ten wybór należy do Ciebie i prawdopodobnie będzie uzależniony od tego, ile miejsca dostępne jest przy miejscach gości. Obecnie zapewnianie różnych rodzajów alkoholi jest bardzo popularne, ponieważ jest to miły gest w stronę osób, które wódki nie piją, po mocnym alkoholu czują się źle lub łatwo się upijają. Ponadto jeśli na stołach pojawi się piwo i wino bezalkoholowe, na pewno ucieszą się wszyscy kierowcy oraz karmiące mamy. 

Stół wiejski – uczta dla mięsożerców

Wiejski stół wybiera coraz więcej par młodych. To świetne rozwiązanie, jeśli chcesz, żeby na sali przez cały czas obecne były przekąski. Oczywiście na stołach pojawiają się zapewniane przez salę weselną zimne płyty, jednak nie do każdego przemawiają wyszukane przekąski – wiejska kiełbasa już owszem. Na takim stole, oprócz mięsa, może pojawić się na przykład bimber lub domowa nalewka. Dobrze jest znaleźć gospodarza lub sklep z prawdziwymi wyrobami wędliniarskimi, ponieważ jakość wędlin z dyskontów od razu da o sobie znać. Kiełbasa, salceson, szynka wiejska i kabanosy z przydomowej wędzarni będą dla gości pyszną atrakcją! Jeśli wiesz, że na Twoim weselu pojawią się wegetarianie i weganie, warto pomyśleć też o nich i wystawić na stole na przykład wiejskie sery oraz pieczone warzywa. 

Przy organizacji wesela łatwo jest zapomnieć o drobiazgach, zwłaszcza, jeśli stres i przejęcie innymi sprawami zaczyna brać górę. Każda para młoda przechodzi przez ten etap, jednak dobrze jest przed weselem upewnić się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, by w dniu ślubu móc już tylko cieszyć się sobą. 

Fot. Photos by lanty/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*