Czy warto zlecić organizację wesela zewnętrznej firmie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dzień ślubu to jedna z najważniejszych dat w życiu, a państwo młodzi zazwyczaj chcą zadbać, by wszystkie szczegóły imprezy zostały dopięte na ostatni guzik. Czasami pomocą mogą posłużyć im znajomi lub rodzina, jednak wiele par jest zdanych na siebie. W takiej sytuacji możecie zdecydować się na samodzielne zorganizowanie ślubu i wesela lub zlecenie aranżacji zewnętrznej firmie – warto przy tym znać wady i zalety każdego z rozwiązań.

Na czym polega organizowanie wesela przez zewnętrzną firmę?

Podczas organizacji ślubu i wesela, należy zadbać o wiele kwestii – przede wszystkim miejsce ceremonii i rezerwację terminu, miejsce wesela, posiłki, tort i ciasta, muzykę (DJ lub orkiestrę), zaproszenia dla gości, plan stołów, organizację zabaw weselnych, konkursów lub innych atrakcji, hotel i transport dla gości, stroje dla państwa młodych, podziękowania dla rodziców… I całe mnóstwo innych. Wiele młodych osób czuje się przytłoczonych tego typu obowiązkami i całą logistyką otaczającą to wydarzenie. Z tego powodu część par decyduje się na wynajęcie zewnętrznej firmy, która zajmie się w ich imieniu wszelkimi formalnościami i rezerwacjami. 

Przekazanie spraw organizacyjnych działalności zajmującej się nimi na co dzień może nie tylko zabrać Ci trochę stresu i obowiązków, ale przede wszystkim pozwoli Ci skupić się na najważniejszych dla Ciebie chwilach. Zewnętrzna firma może zająć się wszystkim, czym chcesz – od szukania dla Ciebie odpowiedniego lokalu w ramach wyznaczonego budżetu, przez rozmowy z poszczególnymi podwykonawcami i ustalanie szczegółów kolejnych elementów imprezy. To Wy, jako para młoda, decydujecie o tym, czego potrzebujecie, a zatrudniony organizator wesela szuka odpowiadających Wam rozwiązań. Nie musicie więc martwić się, że wypożyczalnia stołów nie będzie miała wystarczającej ilości mebli na Wasze wesele pod namiotami albo że zapomnicie o zamówieniu kwiatów.

Czy lepiej jest zatrudnić zewnętrzną firmą, czy organizować wesele samemu?

Dla każdego najlepsze rozwiązanie może być inne – czasami para młoda marzy o zorganizowaniu wszystkiego samodzielnie albo nie ma budżetu na dodatkową pomoc. W innych przypadkach przyszłe małżeństwo chce jak najszybciej i jak najlepiej załatwić wszelkie sprawy logistyczne i pomoc jest im niezbędna. Kluczem z pewnością jest dobre przygotowanie i działanie ze spokojną głową. Tylko w takim przypadku nie wypadną Ci z głowy takie szczegóły jak design zaproszeń, plan na usadzenie kuzynostwa przy stole, odpowiedni szampan czy wilk do mięsa. Jeżeli lubisz organizację i jesteś osobą, której przyjemność sprawia planowanie, doskonale nadajesz się do skrupulatnego przygotowania swojego własnego wesela. Jeżeli z kolei stresujesz się i martwisz drobnostkami, jesteś osobą roztrzepaną i chaotyczną – lepiej zaufaj profesjonalistom. Dzięki temu będziesz w stanie cieszyć się swoim wyjątkowym dniem bez żadnych przeszkód!

Zdj. główne: Photos by Lanty/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*