Dlaczego warto kupować produkty rolne w hurtowni owoców i warzyw?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Warzywa i owoce to nieodłączne składniki codziennej diety. Dzięki znacznej zawartości minerałów i witamin są polecane dla osób w każdym wieku. Do bezpośredniego spożycia powinny być przeznaczane tylko te, które są w najlepszym gatunku i pochodzą od sprawdzonych producentów. Ważne jest też, aby były przechowywane w odpowiednich warunkach, dzięki czemu na długo zachowują swoją świeżość. Produkty te najlepiej kupować bezpośrednio w hurtowni warzyw i owoców.

Zaopatrzenie dla sieci handlowych i gastronomii

Duże ilości produktów warto kupować w hurtowni, ponieważ:

  • obowiązują tam ceny o wiele niższe niż w sprzedaży detalicznej,
  • zawsze jest ogromny wybór gatunków i odmian,
  • zapewniony jest wygodny dojazd dla samochodów dostawczych,
  • stworzone są odpowiednie warunki do załadunku,
  • produkty roślinne sprowadzone bezpośrednio od lokalnych dostawców są zawsze świeże,
  • magazynowane są w pomieszczeniach specjalnie dostosowanych pod względem temperatury i wilgotności.

W okolicy Lublina funkcjonuje hurtownia owoców i warzyw https://www.elizowka.pl/oferta/gielda-owocow-i-warzyw, w której mogą się zaopatrywać firmy oraz indywidualni klienci, którzy planują robienie przetworów z owoców sezonowych. Warto tam również kupować nawet niewielkie ilości z korzyścią dla domowego budżetu.

Giełda warzyw i owoców – zweryfikowani dostawcy

Dwie najważniejsze cechy produktów roślinnych to jakość i świeżość. Gwarantować to mogą lokalni dostawcy, ponieważ przywożone przez nich owoce i warzywa nie tracą swoich walorów podczas niezbyt długiego czasu transportu. Ponadto hurtowi nabywcy mogą łatwo zapoznać się z warunkami upraw znajdujących się w pobliskich okolicach. Weryfikowanie dostawców może dotyczyć warunków środowiska, jak też stosowania ekologicznych środków ochrony roślin. Produkty od sprawdzonych wytwórców oferowane na giełdzie w Elizówce są pod tymi względami zawsze najwyższej jakości.

Producenci i konsumenci – obustronne korzyści

W dzisiejszych czasach, wspieranie polskiego rolnictwa jest sprawą priorytetową. Od obecnej kondycji ich gospodarstw zależą inwestycje zapewniające plony w następnych okresach. Dla konsumentów ma duże znaczenie, aby rynek owoców i warzyw był stabilny pod względem dostępności i cen produktów. Dla rolników i sadowników hurtownia owoców i warzyw jest optymalnym rozwiązaniem pod kątem zbycia swoich towarów.

Zakres oferty hurtowni owoców i warzyw

Na giełdach rolniczych są też inne produkty żywnościowe. Placówki handlowe i gastronomiczne mogą zaopatrzyć się w owoce sezonowe oraz warzywa o długim okresie przechowalności. Są  też grzyby, orzechy, nabiał, pieczywo, drób i przetwory mięsne. Można tam kupić większość produktów niezbędnych do prowadzenia sklepu spożywczego, restauracji lub gospodarstwa domowego.

Fot.: engin akyurt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*