Dlaczego warto pozycjonować sklep internetowy na Ebexo?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadząc sklep internetowy, wiele osób stawia na gotowe rozwiązanie, w postaci sklepu na Ebexo.

Za tą decyzją stoi zazwyczaj fakt, że na Ebexo dostępne są projekty stron w RWD, co ułatwia obsługę sklepu z perspektywy użytkownika. Nie ma bowiem większego znaczenia, z jakiego urządzenia korzysta klient – za każdym razem powinien widzieć profesjonalnie przygotowany sklep internetowy. Warto jednak pamiętać o tym, żeby – poza odpowiednią reklamą swojego biznesu – zadbać także o odpowiednie pozycjonowanie Ebexo. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. 

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych, zwane także SEO (z ang. Search Engine Optimization) stanowi zbiór działań, które w ostatecznym rozrachunku prowadzą do poprawy wizerunku strony internetowej w wyszukiwarce internetowej. To właśnie SEO ma korzystny wpływ na to, jak wysoko wyświetlana będzie w wynikach wyszukiwania Google dana strona internetowa.

Pozycjonowanie strony internetowej – a także pozycjonowanie Ebexo – opiera się przede wszystkim na wyborze odpowiednich słów kluczowych. To po ich wpisaniu w wyszukiwarkę chcemy, by strona była widoczna jak najwyżej w wyświetlonych wynikach. Kolejnym krokiem jest odpowiednia optymalizacja strony internetowej, polegająca m.in. na wprowadzaniu zmian w jej kodzie źródłowym, a także budowanie odnośników zewnętrznych, czyli miejsc w sieci, które prowadzić będą do naszej strony internetowej.

Dopiero po dłuższym czasie możliwe jest zauważenie w pełni rezultatu prowadzonych w ten sposób działań. Efektem dobrego pozycjonowania powinna być wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania na wskazane przez nas słowa kluczowe lub frazy kluczowe. Wysoko usytuowany wynik stanowi bowiem klucz do pozyskania klienta – jak wynika z badań, internauci zazwyczaj ograniczają się do dwóch pierwszych stron z rezultatami w Google lub dowolnej innej przeglądarce.

Czy warto pozycjonować samodzielnie?

W przypadku, gdy posiadamy choć minimalną wiedzę z zakresu SEO, może pojawić się w nas nieodparta chęć podjęcia samodzielnych prób pozycjonowania. Jest to z pewnością rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić środki finansowe – nierzadko okazuje się jednak, że efekty dalekie są od oczekiwań.

W przypadku pozycjonowania sklepu na Ebexo o wiele lepszym rozwiązaniem jest wybór profesjonalistów, którzy zajmą się kwestiami technicznymi, takimi jak modyfikowanie kodu źródłowego czy też pozyskiwanie linków. Pozycjonowanie to bowiem długi, czasochłonny proces, który wymaga odpowiednich umiejętności i doświadczenia w branży SEO.

Prowadząc sklep internetowy, zdecydowanie lepiej przeznaczyć ten czas na rozwój swojej działalności i poszerzenie gamy produktów, zostawiając pozycjonowanie ekspertom z tej dziedziny.

Zdj. główne: Myriam Jessier/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Kacper 02.02.2022

    Pozycjonowanie sklepu przez agencje seo jest potrzebne kiedy konkurencja jest tak silna i specyficzna, że konieczne jest wprowadzenie odpowiednich elementów które zaproponuje specjalista. Skuteczne pozycjonowanie sklepów potrafi przynieść wiele korzyści gdy domena sklepu jest bardziej widoczna i przystępna w wyszukiwarce google.

  • Stefan 23.02.2022

    Co prawda wykorzystuje inny cms, jednak z ebexo miałem chwilową styczność i również nie mogę powiedzieć złego słowa. Bez samego pozycjonowania nie wyobrażam sobie prowadzenia działalności. Nawet w tym momencie, wraz z agencją, z którą współpracuję, realizowana jest strategia marketingowa, której celem jest pozycjonowanie Gdynia i jak dotychczas efekty są zadowalające. Ci ludzie, którzy tworzą wszelkie agencje interaktywne, są nam przedsiębiorcom potrzebni, aby jakkolwiek zbudować wizerunek w przestrzeni internetowej. Jest to obecnie, szczególnie istotne, gdyż konkurencja jest naprawdę tęga.