Reklamy Facebook Ads czy Google Ads – które rozwiązanie jest lepsze?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Facebook Ads istnieją już od dawna i jest to nie tylko najpopularniejszy portal społecznościowy, ale również bardzo skuteczna platforma reklamowa. To samo można powiedzieć o Google Ads, rozwijanym sukcesywnie przez Google od 1996 roku. Oba systemy mają swoje wady i zalety, ale przyjrzyjmy się im bliżej i zobaczmy, czym się od siebie różnią.

Promocja przy pomocy Facebook Ads

Główną zaletą reklamy na facebooku jest to, że jest ona intuicyjna. Możesz stworzyć swoją kampanię promocyjną w kilka minut i zacząć bez żadnych kosztów wstępnych. Potrzebujesz tylko karty kredytowej, aby założyć konto, które jest darmowe, więc nie musisz wydawać żadnych pieniędzy, aż zaczniesz widzieć wyniki.

Kolejną zaletą jest to, że reklamy Facebook Ads są bardziej precyzyjne, ponieważ opierają się one na danych użytkownika. Oznacza to, że tylko osoby zainteresowane produktem lub usługą zobaczą Twoje reklamy, co oznacza, że otrzymasz więcej konwersji z każdego kliknięcia niż gdybyś używał innych sieci, takich jak Google AdWords lub Bing Ads, gdzie każdy może zobaczyć Twoją reklamę, nawet jeśli nie jest zainteresowany jej zawartością. Facebook oferuje również różne opcje kierowania, w tym lokalizację, grupę wiekową czy płeć.

Czym jest Google Ads?

Google AdWords – https://adsright.pl/google-ads/, to usługa świadczona przez Google. Dzięki niej możesz umieszczać reklamy na stronach wyników wyszukiwania (SERP) oraz na innych stronach internetowych i w aplikacjach. System ten powstał w 1996 roku, ale dopiero w 2000 roku został uruchomiony globalnie. Od tego czasu przeszedł wiele zmian, dlatego teraz użytkownicy AdWords mają do wyboru kilka opcji: 

  • Cost-Per-Click (CPC), 
  • Cost-Per-Mile (CPM), 
  • Cost Per Acquisition (CPA).

Główną zaletą tego systemu reklamowego jest to, że za każdym razem, gdy użytkownik wpisze dowolne słowo w wyszukiwarce Google lub kliknie dowolny link ze strony SERP, zobaczy Twoją reklamę, jeśli odpowiada ona jego zainteresowaniom i preferencjom.

Które rozwiązanie będzie skuteczniejsze?

Zarówno Google Ads jak i Facebook Ads są skuteczne. Istnieją jednak pewne ograniczenia, które dotyczą każdej z tych platform, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, na czym one polegają, zanim podejmiesz decyzję.

Google Ads pozwala firmom na tworzenie reklam tekstowych, graficznych i wideo, które pojawiają się na stronach wyników wyszukiwania Google, a także na stronach internetowych w Google Display Network. Reklamy podążają za ludźmi w sieci z dynamiczną kreacją, która zmienia się w oparciu o ich zainteresowania i poprzednie działania (np. odwiedzanie określonych witryn).

Facebook pozwala firmom tworzyć reklamy tekstowe, które pojawiają się w newsfeedach na wielu urządzeniach (komputery stacjonarne, smartfony i tablety). Reklamy te mogą zawierać obrazy lub filmy, ale muszą zawierać przycisk „call-to-action” (CTA), taki jak „Dowiedz się więcej” lub „Shop Now”. Wybór platformy, jak zawsze jednak, należy do Ciebie! 

Zdjęcie główne: Timothy Hales Bennett/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*