Egzotyczne wakacje – polecane kierunki na lato 2023

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Lato zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że czas na zrealizowanie swoich marzeń o egzotycznych wakacjach. Chcesz mieć udany urlop? Polecamy trzy kierunki – Malezję, Singapur oraz Meksyk. Rajskie plaże i nie tylko czekają na Ciebie. Sprawdź!

Wakacje w Malezji

Malezja to kraj położony na azjatyckiej wyspie Borneo, który oferuje nie tylko egzotyczne plaże i piękne, często górzyste krajobrazy, ale również bogatą kulturę, różnorodne jedzenie oraz liczne atrakcje turystyczne. Jeśli marzą Ci się egzotyczne, bezpieczne i komfortowe wakacje, to Malezja jest idealnym wyborem. Są tutaj rozrywkowe miasta tętniące życiem, jak i spokojne, urokliwe miasteczka, w których oderwiesz się od codzienności, wyciszysz się i naładujesz akumulatory. To bogaty i nowoczesny kraj.

Planując wycieczki do Malezji, nie zapomnij odwiedzić stolicę, czyli Kuala Lumpur, a także Malakkę (barwne miasto wpisane na listę UNESCO), wyspę Langkawi z turkusową wodą oraz Borneo z pradawnymi dżunglami zamieszkałymi przez orangutany. W Malezji nie brakuje innych dzikich zwierząt – niedźwiedzi malajskich, panter, tygrysów, nosorożców, bawołów, słoni indyjskich czy tapirów.

Wycieczka do Singapuru

Równie luksusowym kierunkiem jest Singapur, czyli miasto-państwo leżące na wyspie o tej samej nazwie. Można powiedzieć, że jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów w całej Azji. Zachwyca monumentalnym budownictwem, perełkami współczesnej architektury oraz nowoczesnością i nieskazitelną czystością. Idealnie sprawdzi się i do plażowania, i do aktywnego wypoczynku. By w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca, warto połączyć obie te formy. Jest tak bezpieczny, że nie ma problemu z wybraniem się na wczasy całą rodziną, z dziećmi.

I tak podczas wycieczki do Singapuru obowiązkowymi punktami są następujące atrakcje: dzielnica Marina Bay, Central Business District, Chinatown, Arab Street, Little India, wyspa Sentosa, filmowy park rozrywki Universal Studios, jedno z największych na świecie oceanariów S.E.A Aquarium czy park Gardens By The Bay.

Wczasy w Meksyku

Ostatnią, ale to wcale nie oznacza, że najmniej atrakcyjną propozycją, jest Meksyk. To państwo leżące w Ameryce Północnej, sąsiadujące ze Stanami Zjednoczonymi. Wakacje w Meksyku to niezapomniana przygoda. Kraj ten słynie nie tylko z pięknych plaż, ale też z kolorowych festiwali, starożytnych ruin i różnorodnej kultury.

Będąc w tym wyjątkowym miejscu, przejdź się na plażę Cancun, odwiedź miasto kolonialne San Miguel de Allende, miasto Meksyk, Tulum, Acapulco i starożytne ruiny Chichen Itza (jeden z siedmiu cudów świata). Oczywiście nie możemy nie wspomnieć o przepysznej kuchni – tacos, owoce morza.

Która propozycja wakacyjnych wojażu najbardziej Ci się spodobała? Pamiętaj, by wybrać dobre biuro podróży, które zajmie się Twoim wyjazdem od A do Z. Udanego urlopu!

Zdj. główne: s’well/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*