Wycieczka szkolna – czy ubezpieczenie jest konieczne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa zarówno sobie, jak i swoim najbliższym, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Sprawa ta tyczy się zarówno dorosłych, jak i młodszych, w domu, miejscu pracy czy na wakacjach – nieszczęśliwe wypadki zdarzyć się mogą każdemu i wszędzie. Aby uniknąć ich negatywnych konsekwencji, warto zadbać o polisę ubezpieczeniową. Podpowiadamy, dlaczego warto zainwestować w ten rodzaj zabezpieczenia i jakie korzyści zapewnia.

Dlaczego warto zakupić ubezpieczenie dla dziecka na wycieczkę szkolną? 

Poza szczęśliwymi i dającymi poczucie spełnienia chwilami, rodzicielstwo to także duża odpowiedzialność i masa wydatków. Przed tymi nieprzewidzianymi związanymi z nagłymi sytuacjami zabezpieczyć może odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa, która swoje zastosowanie znajduje zarówno na co dzień, jak i podczas krajowych i zagranicznych wycieczek szkolnych. Więcej na ten temat można się dowiedzieć pod tym linkiem: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-dla-dziecka-na-szkolne-wycieczki/.

Dzieci często bywają nieroztropne i nieostrożne w swoich poczynaniach, szczególnie kiedy w grę wchodzi zabawa z rówieśnikami podczas wyjazdów integracyjnych. W takich warunkach nietrudno o uraz czy wypadek, a jego konsekwencje często mogą oznaczać spore zobowiązania finansowe, szczególnie poza granicami naszego kraju. O ile posiadacze Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewniony mają dostęp do podstawowej opieki medycznej na terenie wszystkich krajów związkowych Unii Europejskiej, o tyle niektóre wypadki wymagają specjalistycznego leczenia czy też transportu, który może kosztować nawet kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy. Aby uchronić się przed tego typu sytuacjami, warto zainwestować w polisę ubezpieczeniową.

Czy decydować się na dodatkowe ubezpieczenie?

Najczęściej dzieci w wieku szkolnym objęte są podstawowym ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NWW. Jest to najbardziej podstawowe ubezpieczenie, które cechuje się niskimi kosztami, ale również małą ilością profitów z nich płynących. Choć dodatkowe ubezpieczenie to dodatkowy wydatek, jednak jego niski koszt sprawia, że tego rodzaju zabezpieczenie na prawdę się opłaca. W zależności od pakietu, za kilka lub kilkadziesiąt złotych więcej można zapewnić sobie gwarancję wypłacenia dużych środków finansowych, kiedy zajdzie taka potrzeba, bez martwienia się o koszty rehabilitacji, leczenia czy też przewodu dziecka.

Decydując się na taką formę ubezpieczenia, sami decydujemy, jakie elementy polisy są dla nas najważniejsze. Szeroki wybór ubezpieczeń sprawia, że każdy może znaleźć ofertę dostosowaną do swoich oczekiwań i potrzeb. Wśród jej najważniejszych elementów wymienić można chociażby ubezpieczenie bagażu dziecka, ponieważ przy jego wykupieniu uzyskujemy odszkodowanie gdy zostanie on skradziony, zniszczony lub zgubiony.

Dodatkowo istotnym elementem jest także NNW, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Podczas zabawy czy sportu mogą zdarzyć się nieprzewidziane wypadki, takie jak skręcona kostka, rozbity telefon czy okulary. Decydując się na zakup NNW, kiedy to nasze dziecko będzie sprawcą zdarzenia, wszelkie opłaty odszkodowawcze nie będą problemem rodziców, tylko towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Jak znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia?

W tym celu warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, takiej jak ta dostępna na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/. Korzystając z niej, zyskujemy wgląd do aż 43 ofert ubezpieczenia i zyskujemy możliwość wybrania tej najkorzystniejszej, zarówno pod względem cenowym, jak i ilości dodatkowych pakietów, które będą interesowały rodzica.

Zdj. główne: JESHOOTS.COM/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*