eMOCjonalne warsztaty dla dzieci i rodziców!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

10 listopada odbędą się warsztaty on-line dla rodziców i ich dzieci, które pomogą zadbać o zdrowie psychiczne całej rodziny.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA przygotowało szkolenie on-line „”Spokojnie! To tylko eMOCje, czyli jak pomóc dziecku odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości”. Warsztaty mają na celu pomóc rodzicom zrozumieć trudności emocjonalne jakie odczuwają dzieci w wymagającym dla nich czasie pandemii i lockdownu. Większość szkół działa w trybie zdalnym, ośrodku rozrywki i kultury są zamknięte lub ich działalność jest znacznie ograniczona, a do godziny 16.00 dzieci, które nie ukończyły 16 roku życia nie mogą samodzielnie wychodzić z domu. Wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na psychikę dziecka, często prowadząc do nieodwracalnych zmian w sposobie jego postrzegania świata. Warto zatem posłuchać specjalistów z dziedziny psychologii dziecięcej i skorzystać z ich rad. Na pytania jak pomóc swoim dzieciom przetrwać ten czas odpowiedzią podczas warsztatów Elżbieta Lemańska i Aneta Przedlacka, specjalistki z wieloletnim doświadczenie w racy z dziećmi i młodzieżą.

Jak wziąć udział w warsztatach?

Zgłoszenia udziału należy wysłać na adres e-mail [email protected]. Za pomocą czatu zaproszone specjalistki będą na bieżąco odpowiadać na zadawane przez rodziców pytania podczas transmisji. Warsztaty są organizowane w ramach projektu „eMOCje w twórczości”, finansowanego ze środków Miasta Płocka i odbędą się 10 listopada w godzinach 16.30-18.00.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Spokojnie, to tylko eMOCje… Czy wy również czujecie, że żyjemy teraz niemal z dnia na dzień? Niepewność jutra przeraża. Boimy się o nasze zdrowie, pracę, finanse, edukację… Nasze dzieci to czują…. W dodatku dom, który dotychczas kojarzył się z odpoczynkiem, staje się miejscem pracy rodziców, miejscem nauki. Mama i tata nie mają czasu na zabawę, są zdenerwowani, smutni. Mały, dziecięcy świat stanął na głowie. Jak pomóc maluchom (i starszym dzieciom również) przetrwać ten czas? MSDCN Wydział w Płocku oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA zapraszają rodziców na warsztaty online "Spokojnie! To tylko eMOCje, czyli jak pomóc dziecku odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości". Na pytania rodziców odpowiedzą Elżbieta Lemańska i Aneta Przedlacka, specjalistki z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty odbędą się 10 listopada w godz. 16.30-18.00. Zgłoszenia udziału można wysyłać na adres [email protected] lub przez wiadomość na profilu Facebook. Specjalistki będą odpowiadały na pytania zadawane przez Rodziców na czacie. Uwaga! Na pierwsze pytania Rodziców będziemy odpowiadać również sukcesywnie na naszym profilu. Piszcie! Razem przetrwajmy ten czas! 💪 #emocjedziecka #pandemia #warsztatydlarodziciw #mscdn #pomocdzieciom #psychologia #psychikadziecka

Post udostępniony przez MSCDN Wydział w Płocku (@mscdn_plock)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*