Gdzie pojechać na ferie w 2022 z rodziną? Poznaj 3 sprawdzone kierunki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ferie to wyjątkowy czas w roku szkolnym, który — dosłownie oddziela od siebie zimowy oraz letni semestr. Dla uczniów to przede wszystkim czas dwutygodniowej przerwy od zajęć, a że na urlop bardzo często decydują się wtedy również rodzice, postanowiliśmy przygotować sprawdzone miejsca, które warto odwiedzić zimą. Nawet jeżeli planujecie tylko kilkudniowy wypad za miasto – te miejscówki zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Wydają się idealne na zimowe szaleństwo!

Stolica polskich Tatr… Zakopane zawsze w modzie!

Nie da się ukryć, że zimową stolicą Polski bez dwóch zdań jest oczywiście Zakopane. To miasto przez cały rok przyciąga całe rzesze turystów, niemniej jednak to właśnie zimą cieszy się największą popularnością. Chociaż bardzo prawdopodobne jest to, że w Zakopanem zimą spotkamy tłumy… zdecydowanie nie warto jest rezygnować z odwiedzenia tego malowniczego miejsca. W Zakopanem czeka na nas nie tylko słynna Wielka Krokiew, ale i wyjątkowa kolejka linowa, dzięki której można dojechać na sam szczyt Gubałówki, a stamtąd obserwować całą panoramę Tatr. Na wyjątkową przechadzkę warto wybrać się do Doliny Kościeliskiej — to płaski, przyjazny nawet dla najmłodszych dzieci teren, który jest przepięknie usytuowany. To oczywiście tylko kilka z wielu miejsc, które w Zakopanem warto zobaczyć. W pierwszej kolejności zachęcamy jednak do tego, aby pomyśleć nad odpowiadającym nam noclegiem, ponieważ wybranie go na ostatnią chwilę w czasie ferii może być problematyczne!

Dlaczego warto odwiedzić Karpacz?

Kolejna fantastyczna miejscówka na ferie zimowe zarówno dla osób, które jeżdżą na nartach, jak i dla tych, które preferują raczej inne zimowe sporty, to oczywiście… Karpacz! O wyjątkowych i niezwykle malowniczych miejscach, które tam znajdziemy, można by opowiadać bardzo długo, ale skupmy się przede wszystkim na tym, że w Karkonoszach można wybrać się na długie wędrówki. Ogromna liczba szlaków turystycznych pozwala na zwiedzenie wielu miejsc, a z racji tego, że szlaki są stosunkowo łagodne i świetnie oznaczone — w Karkonosze można śmiało wybrać się razem z dziećmi. A jeżeli tylko pozwalają na to możliwości, to będąc w Karpaczu warto wybrać się na Śnieżkę, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów z całego kraju i nie tylko. Wśród bardzo słynnych atrakcji Karpacza wysokie miejsce zajmuje kościół Wang — leżący w samym jego centrum. To blisko 800-letnia norweska budowla. Dla rodziców z dziećmi szczególnie polecamy także odwiedzenie wyjątkowego Muzeum Zabawek — to właśnie tam znajduje się jeden z największych zbiorów zabawek z przeróżnych zakątków świata. Zdecydowanie jest co oglądać!

A może… Trójmiasto?

W naszym wyjątkowym zestawieniu nie może zabraknąć jeszcze Trójmiasta! Tak, to kolejne miejsce na mapie Polski, gdzie zdecydowanie warto wybrać się zimą. Dlaczego? Abstrahując od pięknych widoków, Trójmiasto będzie strzałem w dziesiątkę również ze względów zdrowotnych. Wszystko ze względu na to, że zimą zdecydowanie wzrasta stężenie jodu. Do zalet zimowego Trójmiasta bez wątpienia należy również fakt, że jest tam o wiele luźniej, niż w trakcie letnich miesięcy. Co robić zimą w Sopocie, Gdańsku i Gdyni? Można morsować, można zwiedzać, można jeździć na łyżwach, można najzwyczajniej w świecie… spacerować! Każdy na pewno znajdzie tam aktywność dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb. W Gdańsku zachęcamy chociażby do dokładnego zwiedzenia Starego Miasta, zwłaszcza że w czasie ferii niejednokrotnie można tam zachwycać się jeszcze świątecznymi dekoracjami! Nie sposób także pominąć spacer po plaży. W Sopocie czeka na nas oczywiście sławne Molo, w Gdyni z kolei można poprzechadzać się wyjątkowo szerokimi ulicami, a na spacerach podziwiać okazałe statki.

Bez względu na to, czy razem ze swoją rodziną stawiacie na aktywny, czy też na bardziej spokojny wypoczynek — wybór Zakopanego, Trójmiasta, czy Karpacza z całą pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. To jedne z wielu miejsc w Polsce, w których można naprawdę rewelacyjnie spędzić czas, mając przy tym pewność, że bez trudu uda nam się znaleźć ciekawe miejsca do odwiedzenia, komfortowe hotele, a także restauracje serwujące naprawdę pyszne dania. Dokąd wybierzecie się w tym roku?

Zdjęcie główne: Greg Rosenke/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*