Jak dbać o bliskość w związku?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Związek wymaga pracy na wielu płaszczyznach. Razem z partnerem powinnaś komunikować swoje potrzeby, umieć wyrażać emocje, co przekłada się na budowanie bliskości.

Utrzymanie bliskości z partnerem jest niezwykle ważne. Nie chodzi tu wyłącznie o strefę cielesną. Istotne jest także zbudowanie intymności duchowej, opartej na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Jeżeli zależy Ci na stworzeniu solidnej relacji, pamiętaj o stałym dbaniu o dobre samopoczucie Twoje i partnera. Pamiętając o kilku ważnych zasadach, zbudujecie głęboki, pełen bliskości związek.

Strefa intymna

Nie ulega wątpliwości, że dla wielu par życie seksualne jest bardzo ważnym elementem związku. Z czasem pierwsze namiętności mogą przygasnąć, co nie jest niczym niezwykłym. Jeżeli ze swoim partnerem jesteś już kilka lat i chcesz, aby intymna strefa Waszego związku wciąż była na wysokim poziomie, porozmawiajcie o urozmaiceniu zbliżeń. Przydatne mogą okazać się różnego rodzaju akcesoria erotyczne, które wprowadzą nieco radości w monotonne współżycie. Przykładowe znajdziesz na https://redarena.pl/akcesoria-erotyczne.

Bliskość między partnerami buduje też znajomość swoich ciał. Warto więc sprawdzać, jakie ich fragmenty są najbardziej czułe na pieszczoty. Testujcie nowe pozycje, które mogą Wam przynieść jeszcze więcej przyjemności i tym samym zbliżyć Was do siebie. Można dla urozmaicenia sięgnąć po zmysłowe wibratory, z których coraz częściej korzystają pary. Nowoczesne modele możesz sprawdzić na https://redarena.pl/wibratory.

Innym pomysłem może być zakup nowej bielizny, która sprawi, że poczujesz się jeszcze bardziej kobieca i pewna siebie.

Pamiętajcie, aby znaleźć dla siebie czas, który nie zawsze musi zawierać intymne zbliżenia. Czasem ważniejsze jest tylko przytulenie i bycie ze sobą w zacisznej atmosferze, pozwalającej na cieszenie się obecnością partnera.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Odpoczynek we dwoje

Bliskość buduje też wspólny relaks. Możecie wieczorem po kąpieli zrobić sobie wspólny masaż. Specjalne olejki do tego znajdziesz na https://redarena.pl/. Jeżeli dzielicie takie samo hobby, wolne dni spędzajcie na jego uprawianiu. Spacery, jazda na rowerze, oglądanie filmów – wszystko to może Was do siebie zbliżyć i być również okazją do wymiany myśli, poglądów oraz emocji. Weekendowe czy dłuższe wyjazdy w miejsca neutralne, które pozwolą Wam na oderwanie się od codziennych spraw, także pozwolą na budowanie bliskości.

Zaangażowanie

Solidny związek oparty jest na zaufaniu, a te z kolei tworzy poczucie bezpieczeństwa. Partner musi wiedzieć, że może na Ciebie liczyć i myślisz o nim na poważnie. Dlatego, jeśli jesteście ze sobą dłuższy czas, porozmawiajcie o tym, co da Wam, jako parze, stabilizację. Może to być wspólne zamieszkanie, zaręczyny czy nawet ślub. Takie wydarzenia dla wielu osób są ważnym krokiem do stworzenia jeszcze głębszej relacji.

Drobne gesty

Romantyzm w związku to nie tylko pamiętanie o rocznicy czy urodzinach ukochanej osoby. Warto celebrować każdy spędzony dzień za pomocą małych podarunków czy miłych gestów. Śniadanie do łóżka, romantyczna kolacja lub wyjście do kina na film, który Twoja połówka chce zobaczyć – te proste czynności mogą przynieść wiele radości i pokazać, że myślisz o ukochanej osobie nie tylko od święta.

Najważniejszymi elementami w budowaniu bliskości związku jest dzielenie się przeżyciami, posiadanie wspólnych wspomnieć, tworzenie relacji opartej na sprawnej i szczerej komunikacji. Mimo że czas spędzony we dwoje może zbliżyć Was do siebie, trzeba pamiętać, aby każdego dnia wspólnie dbać o to, aby poczucie intymności w Waszej relacji nie zostało utracone.

Fot. J. Carter/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*