Jak zaaranżować ogród w stylu boho?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl boho coraz śmielej wkracza nie tylko do świata mody, ale także aranżacji wnętrz i ogrodów. To idealna opcja dla osób, które stawiają na oryginalność i nie boją się eksperymentować z dodatkami. Zobacz, jak stworzyć swój wymarzony ogród w stylu boho!

Artystyczny nieład i brak zasad – kwintesencja boho

Styl boho nawiązuje do jednego z XIX-wiecznych kierunków w sztuce, tzw. bohemy. Wyróżniała go swobodna twórczość, brak ograniczeń i wymykanie się wszelkim schematom. I takie są właśnie ogrody w stylu boho – pełne niepowtarzalnego klimatu i unikalnych dodatków. W boho ogranicza cię tylko wyobraźnia. Możesz swobodnie bawić się różnymi stylami oraz czerpać inspiracje z wielu kultur.

Magia w ogrodzie

Ogrody boho często wyglądają niczym magiczne miejsca. A wszystko to za sprawą ogromnej ilości różnych wzorów, motywów, faktur i kolorów. W ogrodzie w stylu boho nie może zabraknąć unikatowych dodatków, takich jak łapacze snów, czy barwne chusty, które mogą posłużyć za hamak lub baldachim. Niezwykły klimat ogrodu to także zasługa odpowiednio dobranego oświetlenia. Kolorowe lampiony i girlandy świetlne podkreślą wyjątkowy charakter tego miejsca. W takim ogrodzie doskonale sprawdzą się też różne ozdobne poduszki, wzorzyste pledy lub koce oraz orientalne, plecione dywany.

Bliskość z naturą

Jakie meble warto wybrać do ogrody w stylu boho? Najlepiej wybierać meble z tworzywa naturalnego, np. drewna. W takim ogrodzie nie może zabraknąć również wiszących foteli, huśtawek lub hamaków z przyjaznych dla środowiska materiałów.

Niezwykła roślinność

W ogrodzie boho warto postawić na oryginalne rośliny, które w zestawieniu z innymi dodatkami podkreślą wyjątkowy charakter ogrodu. Im więcej w nim kolorowych, różnorodnych kwiatów, tym lepiej! Ozdobne krzewy, trawy, czy zioła pomogą ci stworzyć nieszablonowe, pełne uroku miejsce wypoczynku dla całej rodziny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*