Ponadczasowe dekoracje wnętrz, które warto mieć w swoim domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżując wnętrze, często chcemy osiągnąć ponadczasowy efekt. Dzięki temu, nie będziemy musieli wymieniać dekoracji co sezon, podążając za najnowszymi trendami.

Dekorowanie wnętrza nie jest łatwym zadaniem. Wymaga zmysłu aranżacyjnego, wyczucia i smaku. Jedne dekoracje są całkowicie sezonowe, inne z powodzeniem mogą towarzyszyć nam przez lata. Dziś pomówimy właśnie o tej drugiej grupie.

Książki oraz gadżety z nimi związane

Książki ustawione na regałach i półkach zdecydowanie, poza oczywistym walorem edukacyjno-rozrywkowym, pełnią także funkcję dekoracyjną. Okładki potrafią być ładne już same w sobie. 

Możemy podzielić je tematycznie, alfabetycznie według autorów, a nawet kolorami. Świetnym rozwiązaniem jest także zastosowanie jednolitych okładek, które dodatkowo zabezpieczą książkę przed zniszczeniem. Opcją luksusową i na długie lata jest oprawienie naszych zbiorów w skórę.

Dekoracją wnętrza związaną bezpośrednio z książkami są podpórki. Ustawiając książki na regale, bardzo często napotykamy problem nieustannego przewracania się publikacji. Podpórki do książek to eleganckie zabezpieczenia, które trzymają nasze zbiory w ryzach. Producenci oferują eleganckie, zabawne oraz tematyczne wersje podpórek do książek dla pasjonatów. Taka dekoracja nie tylko jest funkcjonalna ale potrafi być dziełem sztuki.

Obrazy, grafiki i zdjęcia

Dekoracje wnętrz, które są absolutnie ponadczasowe, to stylowe obrazy, grafiki, szkice oraz zdjęcia. Jeżeli zdecydujemy się na artystyczne prace, dzieła stworzone ze smakiem i gustem, a następnie oprawimy je w eleganckie ramy, to mogą posłużyć nam przez wiele lat.

Kupowanie dzieł sztuki jest także inwestycją.

Jeżeli chcemy przeznaczyć na obraz bądź grafikę więcej środków finansowych, to z powodzeniem możemy je kupić i w dłuższej perspektywie czasowej zarobić na sprzedaży. Obrazy do wnętrz to piękna, ponadczasowa i warta swojej ceny dekoracja.

Porcelana użytkowa i dekoracyjna

Kolejną ponadczasową propozycją w kategorii dekoracja wnętrz jest porcelana. Tego typu gadżety są nie tylko dekoracją ale również przedmiotem użytkowym. Możemy zdecydować się na ozdobne, duże talerze, misy, wazony, a nawet całe zastawy. Misa na cukierki lub owoce z powodzeniem może ozdabiać konsolę lub komodę w salonie. Porcelanowe zastawy i filiżanki przepięknie prezentują się za oszkloną witryną.

Drzewo genealogiczne

Dekoracją, która przypadnie do gustu szczególnie osobom rodzinnym, przywiązanym do swoich korzeni, jest drzewo genealogiczne. Coraz więcej archiwistów oferuje usługę stworzenia drzewa genealogicznego, sięgającego nawet kilka pokoleń wstecz. Dzięki temu możemy stworzyć bogaty rodowód, a następnie przedstawić go graficznie i udekorować nim ścianę.

W ofertach drukarni znajdują się gotowe szablony o rozmaitym designie. Możemy wybrać grafikę w stylu retro lub całkowicie nowoczesny plakat. Takie drzewo na pewno stanie się wielopokoleniową pamiątką rodzinną.

Kwietniki

Moda na posiadanie kwiatów jest absolutnie ponadczasowa. Bez względu na to, jaki styl aranżacji wnętrz wiedzie akurat prym, kwiaty stale są doceniane. Rośliny możemy układać na kwietnikach. To najczęściej proste stelaże z dużą ilością półeczek, które umożliwiają ustawienie obok siebie kilku donic. Ponadczasowe kwietniki, które będą dekorowały wnętrze, powinny być możliwie proste i geometryczne. Preferowane są także jednolite kolory. Idealnie sprawdzi się drewno oraz metal.

Przeczytaj też: https://liveasily.pl/cztery-katy/fototapety-do-salonu-jakie-wybrac/

Zdjęcie główne: keresi72/pixabay.com

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*