Zaproszenia ślubne – jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie zaproszenia ślubne wybrać na własną ceremonię, weź pod uwagę kilka ważnych parametrów. Pamiętaj o tym, że zaproszenia powinny być estetyczne, modne, schludne i starannie wykonane. Sprawdź, jakie wybrać!

Zaproszenia ślubne – na jaki styl warto się zdecydować?

Po pierwsze zadbaj o to, aby zaproszenia były w stu procentach dopasowane do stylu konkretnej uroczystości. Jeśli urządzasz ślub w stylu rustykalnym, tak samo zaprojektuj wysyłane zaproszenia. Zainwestuj w profesjonalistów, którzy podsuną Ci kilka najciekawszych wzorów, dzięki czemu w krótkim czasie wybierzesz dla siebie najdogodniejsze propozycje.

Dużym zainteresowaniem w dzisiejszych czasach cieszą się zaproszenia ślubne glamour. Charakteryzują się wysokim poziomem estetyki i elegancji oraz nowoczesnym designem i starannym wykończeniem. Bazują na pięknych zdobieniach, są wykonane z dbałością o detale i prezentują się bardzo luksusowo. Z pewnością spełnią oczekiwania każdej pary młodej.

Alternatywą są zaproszenia ślubne boho (budzące pozytywne emocje i gwarantujące dużo ciepła oraz energii. Ponadto docenisz w nich swobodę kolorów oraz faktur) i zaproszenia ślubne rustykalne (niezwykle spójne, przemyślane i odznaczające się delikatnym projektem – w tym przypadku możesz bawić się kolorami i nawiązać do otaczającej Cię natury). Ostateczna decyzja powinna być oczywiście dokładnie przedyskutowana ze współmałżonkiem, tak aby później nie wyniknęły z tego powodu żadne niedomówienia.

Zaproszenia ślubne – czym kierować się przy wyborze?

Jeśli nie za bardzo wiesz, czym kierować się przy wyborze zaproszeń ślubnych, weź pod uwagę następujące kwestie:

  • dopasuj zaproszenia do koloru (lub motywu) przewodniego wesela,
  • wybierz zaproszenia z przejrzystą i czytelną treścią,
  • zadbaj o to, aby zaproszenia miały odpowiednią wielkość i właściwy kształt,
  • zapoznaj się z najnowszymi trendami i poznaj opinie innych par młodych.

Szczególną popularnością cieszą się zaproszenia ślubne złote, które są niezwykle uniwersalne i doskonale pasują do wspomnianej uroczystości. To oznaka, iż młoda para podchodzi do ceremonii na poważnie.

Jednym z istotniejszych elementów na etapie przygotowań do ślubu są zaproszenia ślubne dla rodziców. W tym przypadku sprawdzą się zaproszenia ślubne eleganckie z odpowiednio dobraną treścią, wyjątkowo dopracowane i uroczyście przekazane. Każdy rodzic poczuje się w ten sposób spełniony i będzie odczuwał ogrom szczęścia przed nadchodzącą uroczystością ślubną. Na zaproszeniach skierowanych do rodziców mogą pojawić się jakieś wzniosłe motywy i wzory (warto dołączyć do nich jakieś stylowe kokardki, kolorowe sznurki, a nawet brokatowe zdobienie).

Zaproszenia ślubne – czasami warto postawić na niekonwencjonalne pomysły

W niektórych przypadkach strzałem w dziesiątkę okaże się postawienie na niekonwencjonalne pomysły. Ludzie lubią, kiedy ich zaskakujesz i wymyślasz coś oryginalnego. Nie zastanawiaj się zbyt długo i postaw na zaproszenia ślubne nietypowe.

Zdobędziesz je w wielu różnych miejscach i wcale nie zapłacisz za nie dużych pieniędzy. 

Kluczowe w tym wszystkim jest to, aby zaproszenia ślubne odzwierciedlały Twój charakter (weź pod uwagę również charakter współmałżonka). Twoja głowa z pewnością jest pełna pomysłów, a więc uruchom własną kreatywność i przystąp do działania. Zdecyduj się na oryginalne szablony i dodatki oraz stwórz indywidualny projekt zaproszenia.

Oczywiście możesz przy tym współpracować z kimś doświadczonym, aby taka osoba nakierowała Cię na właściwą ścieżkę. Ciekawym wyborem będą zaproszenia w formie plakatów, z zabawnymi animacjami czy też z nietypowymi sercami. Niektóre osoby decydują się na umieszczanie zaproszeń na balonach, więc podejmij odpowiednią decyzję i zdecyduj się na najciekawszy Twoim zdaniem pomysł.

Zdj. główne: Katsia Jazwinska/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*