10 pomysłów na prezent ślubny

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nowożeńcy najczęściej już na etapie zapraszania na uroczystość deklarują, jakie prezenty sprawiłyby im najwięcej przyjemności. Młodzi najczęściej decydują się na gotówkę. Co wybrać, gdy jednak chcemy kupić prezent?

Prezent ślubny dla pary młodej niekoniecznie musi być przedmiotem. Równie dobrym pomysłem jest wręczenie zaproszenia na wydarzenie, które pozwoli nowożeńcom spędzić miło czas we dwoje. Podpowiadamy pomysły na prezent ślubny!

1. Romantyczny weekend we dwoje

Wyjazd na jedną lub dwie noce, nawet w pobliskie miejsce, będzie dla młodej pary świetnym prezentem. Będą mieli okazję odetchnąć po organizacji ślubu i wesela oraz spędzić ze sobą czas. Takie wyjazdy znajdziemy w okazyjnych cenach na stronach biur podróży czy poprzez Booking.

2. Masaż dla dwojga

Masaż to prezent, który zawsze się sprawdza. Także jako upominek ślubny. Nie ma osób, które nie lubią korzystać z oferty fizjoterapeutów. Wybierając bezpieczną opcję – masażu relaksacyjnego, będziemy mieć pewność, że nowożeńcy skorzystają z zaproszenia.

3. Kolacja dla dwojga

Bezpiecznym pomysłem na prezent ślubny jest zaproszenie na kolację do restauracji. Długoterminowy bon młodzi małżonkowie wykorzystają w dogodnym dla siebie momencie.

4. Bilet na wydarzenie kulturalne

Coraz więcej firm eventowych oferuje możliwość zakupienia otwartego karnetu do wykorzystania na dowolne wydarzenie kulturalne. Myśląc o tym, co na prezent ślubny kupić osobom, które uwielbiają koncerty, kino i teatr, warto pójść w tę właśnie stronę.

5. Bon na AGD

Bony to uniwersalny pomysł na prezent ślubny. Młodzi małżonkowie na starcie wspólnego życia potrzebują wielu elementów wyposażenia mieszkania – w tym AGD. Niekoniecznie musi to być bon na duże sprzęty. W prezencie ślubnym sprawdzą się także czajnik elektryczny, blender, wyciskarka do soków itd.

6. Bon na domowe tekstylia

Koce, obrusy, narzuty, pościele, ręczniki i wiele innych domowych tekstyliów to niemały wydatek. Kupując prezent według naszego gustu możemy nie wstrzelić się w gust młodych małżonków albo w wystrój wnętrza. Bon podarunkowy do miejsca, które sprzedaje tego typu akcesoria, na pewno ucieszy i będzie wykorzystany na potrzebne tekstylia.

7. Kosz prezentowy

Pomysłem na prezent ślubny są także kosze prezentowe. Zestawy możemy kupić jako gotowce w przeróżnych sklepach – od kosmetycznych, poprzez spożywcze, aż po sklepy z wyposażeniem wnętrz. Kosz prezentowym możemy także stworzyć sami i włożyć do niego lubiane przez nowożeńców produkty.

8. Szkło i porcelana do domu

Kieliszki, szklanki, dzbanki, talerze i zastawa stołowa to elementy, które szybko się tłuką. Nawet jeśli nowożeńcy otrzymają w prezencie ślubnym kilka zestawów, to po czasie i tak są zadowoleni z tego nadmiaru.

9. Obraz z mchu

Kolejny pomysł na prezent ślubny to żywy obraz. Aranżacja wykonana z mchów, chrobotka, gałęzi i szyszek to świetna pamiątka i intrygująca dekoracja zarazem. Obraz można powiesić na ścianie w dowolnym pomieszczeniu.

10. Las w słoiku

Co na prezent ślubny sprawdzi się idealnie? Las w szkle. Taka aranżacja kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i jest piękną ozdobą wnętrza. Mało wymagająca i efektowna dekoracja w słoiku będzie o nas przypominać każdego dnia.

Prezent ślubny powinien być możliwie spersonalizowany. Dzięki temu młode małżeństwo będzie zadowolone z tego, co otrzymało, a my nie wyrzucimy pieniędzy w błoto. Jeżeli do końca nie wiemy, co dać w prezencie ślubnym, a nie chcemy wręczyć po prostu pieniędzy, idźmy w stronę bonów podarunkowych. Nie jest to może najbardziej oryginalna droga, ale na pewno prezent się nie zmarnuje.

Zdjęcie główne: Ekaterina Shevchenko/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*